Launkalnes pagastā sabojā atpūtas vietu Rauzas krastā

Launkalnes pagasta Mežciemā, privātā mežā pie Rauzas upes, jau izsenis izveidota atpūtas vieta, taču tajā nekad nav liegta iespēja uzkavēties ikvienam. Kamēr vieni izmanto iespēju netraucēti atpūsties labiekārtotā dabas stūrītī, citi pamanās to sabojāt, kā tas noticis maija pirmajā pusē.

“Pie Rauzas upes tādā kā ielejā ir koka galdiņš ar krēsliem, šūpoles un ugunskura vieta. Skaists dabas stūrītis, uz kuru brauc pat no Smiltenes. Ejot uz mežu pastaigāties kopā ar bērniem, vienmēr aizejam līdz šai vietai pašūpoties, savācam arī cilvēku atstātos atkritumus. Tā kā dzīvoju netālu, vienā dienā izdzirdēju trokšņus, kas atskanēja no tās puses. Gāju skatīties, ieraudzīju, ka kāds ir spridzinājis kurmjus ar plastmasa pudelēm. Savācu visas pudeles un pie reizes arī atpūtnieku atstātos ēdienu iepakojumus. Ar atkritumiem sanāca pilns lielais “top!” iepirkumu maisiņš. Uzliku zīmi ar uzrakstu “Neesi cūka, nemēslo mežā!”, lai atgādinātu cilvēkiem, ka, dodoties dabā, aiz sevis ir jāsavāc. Vien dažas dienas vēlāk zvanīja sieviete, kura pastāstīja ko tādu, kam nespēju noticēt,” laikrakstam stāsta Dace Matisone.

D. Matisone atklāj, ka vietējo iedzīvotāju iecienītajā atpūtas vietā kāds ar melnu krāsu nopūtis gan kokus, gan arī sabojājis galda un šūpoļu virsmu. “Redzētajam bija grūti noticēt, cik varēju, vietu uzkopu. Policijai par šo gadījumu neesmu ziņojusi, taču aicinu ļaundarus padomāt par savu rīcību, vai viņiem pašiem gribētos atgriezties un uzturēties šādā vietā? Šādu rīcību ir grūti aptvert, jo nekad nevienam nav liegts šajā vietā atpūsties. Šī gadījuma dēļ bērniem un pusaudžiem vieniem turp ir bail braukt, jo nav zināms, kas to visu pastrādāja,” teic Mežciema iedzīvotāja.

Novados