Leģendu nakts Jērcēnmuižā

26. okto­brī Latvijas pilis un muižas svinēs Leģendu nakti, kuras norisē jau no pašas pirmās reizes 2012. gadā iesaistās Jērcēnmuiža Strenču novadā.

Šogad Jērcēnmuiža Leģendu naktī piedāvā vairākus pasākumus, tie visi ir bez maksas. Sākums būs izstādes “Krāsu mistika” atklāšana no pulksten 18 līdz  18.30 Jērcēnmuižas Mednieku namā. Izstādē varēs apskatīt Tautas tēlotājas mākslas studijas “Madona” dalībnieces Laimas Bakānes (Lupiķes)  tīmekļošanas tehnikā darinātus darbus. Šo Latvijā maz izplatīto tīmekļošanas, čunčināšanas jeb “crazy wool” tehniku māksliniece turpat, Mednieku namā, ierādīs interesentiem, jo no pulksten 18.30 līdz 20.30 laiks būs atvēlēts radošajai darbnīcai.

Tīmekļošanas tehnikas pamatā ir raksta veidošana uz ūdenī šķīstoša flizelīna no dzijas pavedieniem un efektdzijām, to nostiprināšana un sašūšana ar šujmašīnu. Tad notiek brīnums – darbs tiek iemērkts siltā ūdenī, kur flizelīns izšķīst, plaukstās paliek diegu čupiņa, kas iz­gludinot pārvēršas skaistā izstrādājumā.  Izstrādājumi ir visdažādākie: šalles, lakati, cepures, aizkari, mēteļi, jakas, kostīmi, pončo un citi.

Pulksten 20.30 Jērcēnmuižā sāksies koncerts, kurā leģendāras Imanta Kalniņa dziesmas dziedās mūziķis Rihards Saule.
Visa vakara gaitā Jērcēnmuižas Freileņu mājas verandā  varēs aplūkot jauno Jaunjērcēnmuižas kungu mājas maketu, piebilst Jērcēnmuižas gide Ilvija Ķimse.

Leģendu nakti rīko Latvijas Piļu un muižu asociācija.  

Novados