Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Lidojošā šķīvīša spēlei vieta sagatavota - disku golfa parka "Palsa" atklāšana.

Tas var izraisīt atkarību, taču tādu, kas cilvēkam nāk tikai par labu. Tā par disku golfu teic svētdien Palsmanē satiktie šā sporta veida lietpratēji.

Palsmane ir kļuvusi par vienu no 17 vietām Latvijā un šobrīd vienīgo – Smiltenes novadā, kur ir disku golfa laukumi.

Atcerējās bērnības lidojošos šķīvīšus

Aizvadītajā svētdienā, 16. septembrī, atklāto laukumu palsmanieši nodēvējuši par disku golfa parku “Palsa” par godu upei Palsai, kuras krastā izvietoti daži no deviņiem disku golfa groziem.  Tas ir publiski pieejams un bez maksas.

Aizsācējs disku golfa ienākšanai Palsmanē ir vietējās internātpamatskolas sporta skolotājs palsmanietis Toms Cers. Viņš  internetā nejauši atrada informāciju par disku golfu, to lasot,  atcerējās lidojošā šķīvīša mētāšanu bērnībā, ieinteresējās un “uzķērās” uz idejas – Palsmanei vajag pašai savu disku golfa parku. Tagad Toma vīzija ir  īstenota, pateicoties Smiltenes novada domes projektam un Eiropas Lauksaimniecības fonda lauku attīstībai līdzfinansējumam.

“Novadā izceļamies, jo disku golfa laukums ir tikai Palsmanē. Mums tuvākās vietas ir Alūksnē, Gulbenē, Cēsīs, arī Valmieras pusē,” piebilst T. Cers un smaidot atzīst, ka jau kļuvis atkarīgs no disku golfa, un ne tikai viņš vienīgais. Nu jau to spēlējot “visa Upes iela” (tur dzīvo arī Ceru ģimene).

Disku golfs Latvijā ir plašākai sabiedrībai ne tik ļoti pazīstams sporta veids, taču kļūst arvien populārāks vairāku iemeslu dēļ, arī tāpēc, ka ir ģimenisks un demokrātisks, norāda Latvijas Disku golfa federācijas prezidents Elviss Brauns. Arī viņš svētdien ieradās uz Palsmanes disku golfa laukuma atklāšanu, turklāt ne tikai kā federācijas prezidents, bet arī kā uzņēmuma un kluba “Chilli Disc Golf Latvia” pārstāvis. 

Šis uzņēmums pēc Smiltenes novada domes pasūtījuma projektēja un Palsmanē uzbūvēja disku golfa laukumu, ko var izmantot ikviens interesents. 

Lielu fizisku slodzi neprasa

Sākums ar pirmo grozu atrodas zālienā blakus Palsmanes galvenajai ielai pie pagrieziena uz internātpamatskolu. Tālāk norādes ved uz astoņiem pārējiem groziem, kuri uzstādīti gar Palsas upi, gar internātpamatskolas sporta laukumu un citviet skolai piegulošajā teritorijā. 

Ja disku golfs ir līdz šim neiepazīts sporta veids, tad sīkāku informāciju, kā to spēlēt, var uzzināt informācijas stendā, kas atrodas laukuma sākumā. Sazinoties ar  Tomu Ceru (tālrunis 29198755), ir iespējams saņemt disku golfa spēles inventāru, taču jārēķinās, ka tas vēl tikai tiek papildināts, tāpēc, ja kādam mājās jau ir savs disku komplekts, labāk  ņemt to līdzi. 

Elviss Brauns skaidro, ka disku golfs ir līdzīgs tradicionālajam golfam, kur spēlētāja uzdevums ir trāpīt bumbiņu bedrītē, savukārt disku golfā spēlētāja galvenais uzdevums ir iemest disku jeb lidojošo šķīvīti speciālā uz zemes novietotā ķēžu grozā, tiekot līdz mērķim ar pēc iespējas mazāk gājieniem. Uzvarētājs ir tas, kurš ar pēc iespējas mazāk metieniem izgājis visu spēles laukumu un trāpījis visos diska ķērājos. 

Disku golfa trasēs  ir arī dažādi dabīgi šķēršļi – gan dabiski (koki, grāvji, kalniņi, dīķi  un citi), gan arī mākslīgi veidoti, un tādi ir arī Palsmanē.

E. Brauns uzsver, ka disku golfs ir ļoti ģimenisks sports. “Bērni to var spēlēt kopā ar vecākiem un vecvecākiem, un visi startē ļoti līdzvērtīgi. Pieaugušajiem ir tikpat interesanti kā bērniem. Arī man šis sporta veids patīk. Varu pabūt pie dabas, atiet no ikdienas, no problēmām un labi pavadīt laiku. Ne visiem varbūt arī brīvā laikā patīk fiziska slodze. Disku golfs ir saudzīgs, ļoti minimāli traumatisks. Vēl, – lai to spēlētu, nav jāvelk speciāls sporta tērps,” plusus uzskaita E. Brauns.

Pie pirmajām grūtībām nepadoties!

Svētdien laukuma atklāšanā  “Chilli Disc Golf Latvia” pārstāvji parādīja un pastāstīja sanākušajiem palsmaniešiem un viņu viesiem, kā jāspēlē disku golfs.

Paraugdemonstrējumus sniedza arī 14 gadus vecais gulbenietis, Latvijas čempions disku golfā bērnu grupā Mareks Vaičulis. 

Mareks spēlē disku golfu otro gadu. Viss sākās ar to, ka netālu no viņa mājas pie Staru motokrosa trases uzbūvēja disku golfa laukumu. Toreiz Mareks prātoja, kur gan brālis pazūd visu laiku? Izrādās, spēlē disku golfu. Pamēģināja arī Mareks, to, kā pareizi jāspēlē, iemācīja draugi. Nu jau Mareks pats nopircis disku komplektu un vasarās spēlē katru dienu.

“Lai sanāktu, vajag pareizu tehniku. Cilvēkiem sākumā ir diezgan grūti iemācīties spēlēt, viņi nesaprot, nepadodas, tāpēc negrib vairs turpināt. Taču, ja kāds pamācītu, viņi aizrautos. Tas ir ļoti interesanti!” par disku golfu teic Mareks un piebilst, – vislabākais laiks šā sporta veida apgūšanai ir bezvējš.  

Novados