Līdz 3.maijam var pieteikties, lai iepazītu ātrās palīdzības darbu

10. maijā, Latvijā notiks Valsts pārvaldes Atvērto durvju diena. Neatliekamās medicīniskās palīdzības dienesta (NMPD) Komunikācijas nodaļas vadītāja Ilze Bukša aicina iedzīvotājus iepazīt NMPD darbu. Īpaši aicināti ir vecāko klašu skolēni, kuriem pavisam drīz būs jāizšķiras par savu profesiju, tāpēc, iespējams, šī diena var kļūt par nozīmīgu pavērsienu jauniešu turpmākajā dzīvē. Šajā dienā būs iespēja viesoties kādā no 28 neatliekamās medicīniskās palīdzības brigāžu punktiem visā Latvijā, tostarp arī Valmierā.

Pieteikties var līdz piektdienai, 3. maijam, mājaslapā www.atvertodurvjudiena.lv, sazinoties ar norādīto kontaktpersonu. Iepriekšēja pieteikšanās ir obligāta.

Apmeklējuma laikā klātienē varēs uzzināt, kā norit NMPD ikdienas dežūra, kā brigādes saņem izsaukumus un  kā operatīvi spēj uz tiem reaģēt, lai palīdzētu pacientiem vai smagi cietušajiem. Varēs arī iekāpt operatīvajā transportlīdzeklī un aplūkot tā specifisko aprīkojumu, ar kādu mediķi glābj cilvēku dzīvību, kā arī iztaujāt darbiniekus.  

Novados