Liela interese par Smiltenes simtgades konfektēm un brošūru

Smiltenes novada Tūrisma informācijas centru (TIC) Smiltenes simtgades svētku nedēļā apmeklēja krietni vairāk cilvēku nekā ikdienā. Iemesls tam bija jaunie suvenīri, ko radījusi gan pašvaldība, gan vietējie amatnieki un ražotāji, gan arī privātpersonas.

Smiltenes novada TIC vadītājs Modris Apsītis stāsta, ka esošais suvenīru klāsts ir papildināts ar vērtīgiem, paliekošiem un arīdzan gardiem jaunumiem. Smiltenes simtgadē pašvaldība izdeva brošūru par simts notikumiem pilsētas vēsturē, ko rūpīgi veidoja Smiltenes novada bibliotēka un muzejs. 

Šajā izdevumā iekļautie simts notikumi ir tikai neliela daļa no pilsētas vēstures, taču tie ieskicē nozīmīgus notikumus politikā, kultūrā, ekonomikā un citās dzīves jomās, tie vēsta par dažādiem laika posmiem – par Smiltenes pirmsākumiem, starpkaru periodu, 20. gadsimta 40. līdz 80. gadiem, atmodas laiku un pilsētas vēstures pēdējām desmitgadēm.

“Pagaidām vislielākais pieprasījums ir bijis pēc šīs brošūras un “Gotiņas” konfektēm, kuru iepakojuma virspusi rotā “Smiltenei 100” logo, bet iekšpusē slēpjas fakti par pilsētas vēsturi un fotogrāfijas. Šobrīd konfektes ir beigušās, taču drīzumā gaidāms papildinājums. Tūrisma informācijas centrā ir pieejamas divas Kārļa Kundziņa grāmatas, kas ar Gitas Mūrnieces atbalstu ir izdotas atkārtoti. Par godu pilsētas simtgadei Iveta Purmale ir uzšuvusi lina dvieļus, mums ir auduma somas ar Gintas Špates dizainu un apdruku, kā arī “Amber Farm” simtgades konfekšu izlase un zefīri,” par jaunumiem stāsta Smiltenes novada TIC vadītājs.

Novados