Lieldienas jau tuvu. Smiltenes novadā svētkiem gatavi 2

Smiltenes pilsētā Lieldienu noskaņa ienākusi gar ar svētku dekoriem, tai skaitā 18 jauniem, koši nokrāsotiem putnu būrīšiem, gan ar afišās izziņotiem Lieldienu pasākumiem.

Papildu jau pērn lielu atsaucību ieguvušajām šūpolēm un un vēl citiem aizvadīto Lieldienu dekoriem putnu būrīšus Smiltenes novada dome pilsētas izrotāšanai izvēlējusies kā simboliskus pavasara vēstnešus.

Smiltenē būs, ko darīt
Būrīšus pēc pašvaldības pasūtījuma izgatavoja Launkalnes pagasta uzņēmums “BA Grupa”.

“Tas viss tiek darīts, lai iepriecinātu cilvēkus un  lai ikvienam, kurš ierodas  Smiltenē,  ir svētku sajūta. Lai ikvienās mājās krāsainas un dzīvespriecīgas Lieldienas kopā ar saviem tuviniekiem!” novēl Smiltenes novada domes teritorijas apsaimniekošanas speciāliste Agija Kukaine.

Ja ir vēlme Lieldienas svinēt arī ārpus mājas, tad tāda iespēja Smiltenes novadā šās nedēļas nogalē būs daudzviet. Smiltenē un Smiltenes pagasta lauku mājās “Kalbakas” to varēs darīt svētdien, 21. aprīlī, sākot no pulksten 10, kad pie tautas lietišķās mākslas studijas “Smiltene” Atmodas ielā studijas dalībnieces rotās lielās šūpoles, un piepulcēties viņām var ikviens. Turpat līdz pulksten 15 Lieldienu tirdziņā varēs iegādāties tautas lietišķās mākslas un novada amatnieku izstrādājumus. 

Pulksten 11 Smiltenes pilsētas Kultūras centra lielajā zālē koncertu sniegs  Ievas Arnoldes vadītie vietējie tautas deju kolektīvi “Buciņi” un “Buki”.

No pulksten 12 līdz 14 kultūras centra pagalmā būs visvisādas Lieldienu lustes: Lieldienu Zaķa dārgumu meklēšana, rotaļāšanās ar četrām lielformāta Lieldienu spēlēm, piemēram, “Noķer cāli!” vai “Lieldienu olu meklējot”, šūpošanās, olu krāsošana un ripināšana. Varēs apskatīt ciemiņus no  grundzālietes Sandras Eimanes piemājas saimniecības – īstus, dzīvus garaušus.

Pulksten 13 kultūras centra pagalmā Smiltenes folkloras kopa “Rudzupuķe” aicinās uz Lieldienu uguns iekuršanu un uguns rituālu. Ieeja uz koncertu un uz āra aktivitātēm ir bez maksas.

Tajā pašā dienā, 21. aprīlī, sākot no pulksten 13 Lieldienu svinētājus gaidīs lauku mājās “Kalbakas” Smiltenes pagastā. Uzstāsies folkloras kopa “Nāburgi” no Valkas. “Kalbaku” saimnieki sola arī lielo pankūku izēšanos, šūpošanos un atrakcijas.
 
Pagasti neatpaliek
Smiltenes novada Bilskas pagastā Lieldienas svinēs jau sestdien, 20. aprīlī. Ja ir vēlēšanās doties uz pasākumu, kas pulksten 11 sāksies pie Bilskas ezera, tad līdzi jāņem krāsota ola, acīmredzot ne bez iemesla, jo programmā tiek solīts pat olu skaistumkonkurss. Būšot arī muzikāla izrāde un sievu pantāga un vīru pantāga gatavošana un kopīga ēšana.

Savukārt pie Mēru muižas tajā pašā dienā pulksten 13 sāksies “Zaķu radošās darbnīcas”, kurās meklēs, ceps, vārīs, veidos un krāsos. Vakarā Mēros, Birzuļu tautas namā, pulksten 22 sāksies Lieldienu lustes pieaugušajiem - balle kopā ar grupu “Ceļojums”. 

Vēl 20. aprīlī Brantu pagastā, SIA “Vidzemīte” kluba zālē, pulksten 14 būs Lieldienu diskotēka bērniem ar spēlēm, stafetēm un radošajām darbnīcām. Ieeja – viena krāsota ola.

Savukārt svētdien, 21. aprīlī, pēc svētku noskaņojuma Smiltenes novadā var doties arī uz  Variņu,  Laun­kalnes un Palsmanes pagastiem. 

Launkalnē un Palsmanē Lieldienu svinēšana  sāksies pulksten 11, Variņos – pulksten 12 (visi pasākumi notiks pie vietējo kultūras iestāžu ēkām). Vakarā, pulksten 22, Variņu tautas namā sāksies Lieldienu balle.

Komentāri 2

bezugunsnavdumu

Smiltenei 1 vieta par dekoru. Siguldai otro, Valmierai trešo, Cesīm 4, Valkai nepiešķiru, jo viss no psrs krājumiem vecs un neinteresants.

pirms 2 gadiem, 2019.04.21 09:08

bezugunsnavdumu

Un Siguldā vēl rītdien būs super šūpoļu festivāls, Brauciet kurš var, nesēdiet Valkā kur nekā nav un nekad nebūs.

pirms 2 gadiem, 2019.04.21 09:09

Novados