Līgo svētku publiskajos pasākumos stingri ierobežojumi

Gatavojoties Līgo svētkiem, kultūras nozarē strādājošie uzsver, ka šogad publiskos pasākumus organizēt ir krietni sarežģītāk. Patlaban vēl nevar tos rīkot tā, kā, iespējams, sākotnēji cerēts, bet gan saskaņā ar Ministru kabineta noteikumiem, kas stājās spēkā 15. jūnijā.

Smiltenes novada Kultūras, sporta un mūžizglītības pārvaldes vadītāja Velga Mālkalne pieļauj, ka cilvēku neapmierinātība nāks pār kultūras darbiniekiem. “Mums ir tikai divas iespējas, kā rīkot publiskus pasākumus, stingri ievērojot valstī noteiktos ierobežojumus. Tāpēc aicinām ikvienu iedzīvotāju izturēties atbildīgi, ievērot noteikumus un prasības, kā arī respektēt organizatorus. Maksimāli cenšamies izdarīt labāko, lai radītu svētku noskaņu Smiltenes novadā,” laikrakstam saka V. Mālkalne.

Smiltenes novada Kultūras centra mākslinieciskā vadītāja Gita Ozoliņa informē, ka 23. jūnijā Smiltenes atjaunotajā centra daļā pulksten 17 sāksies pasākums “Izgaršo Līgo vakara noskaņu”. Muzikālo noskaņu radīs “The Rolltones” un “Lustīgais Blūmīzers”. No pulksten 17 līdz 22 darbosies arī āra kafejnīcas. Teritorija būs norobežota.

“Atsaucoties uz 15. jūnijā Ministru kabineta Nr.360 izsludinātajiem noteikumiem, apmeklējot pasākumu, ir jāuzrāda “Covid-19” sertifikāts, kurš apliecina, ka apmeklētājs ir pabeidzis pilnu vakcinācijas kursu pret “Covid-19” vai pārslimojis “Covid-19” pēdējo sešu mēnešu laikā, pēdējo 48 stundu laikā ir veicis “Covid-19” testu un tā rezultāts ir negatīvs, pēdējo 6 stundu laikā ir veicis “Covid-19” ātro antigēno testu un tā rezultāts ir negatīvs. Pasākumus kopā ar vecākiem varēs apmeklēt arī bērni līdz 12 gadu vecumam, kas nav vakcinēti, pārslimojuši, un kuriem nebūs jāveic “Covid-19” tests,” ziņo G. Ozoliņa.

“Ziemeļlatvija” apkopoja svētku aktualitātes Smiltenes novada pagastos, taču ne visos vēl ir zināma pasākumu norise un pro­g­ramma.

uzziņai

Svētku aktualitātes Smiltenes novada pagastos

Launkalnē. 21. jūnija rītā Launkalnes Zītaru pļavā pulksten 4.30 notiks saulītes modināšana un tiks sagaidīts saullēkts. Ar dziesmām saulīti modinās Klāvs Gulbis. Noskaņu turpinās Signe Baltere un ansamblis “Anemones”. Tiks izmantotas saulgriežu svinēšanas tradīcijas un rituāli. Ieteicams ierasties gaisīgā, plandošā apģērbā.

Grundzālē. 20. jūnijā pulksten 12 Grundzāles brīvdabas estrādē notiks gatavošanās Līgo vakaram. Sievām un meitām – vainagu pīšana, aproču vīšana, kvēpeklīšu darināšana. Puišiem un vīriem – dažādu veidu ugunskuru kraušana, lāpu izgatavošanas meistarklase arhitekta, lāpu meistara, “Studija Bluķis” izveidotāja Jāņa Ārgaļa vadībā. Par miesas un gara veselību gādās pirtniece Anita Reščenko no Aglonas: koku masāža, cirvja masāža, čiekuru masāža, Dieva dārza pēriens ar augu slotiņām.

Priecīgākam prātam skanēs vasarīgas melodijas, pa vieglam dancim uzgriezīs deju kolektīva “Rieda” dejotāji. Darbosies Grundzāles pamatskolas skolēnu labdarības tirdziņš, kura mērķis ir piesaistīt līdzekļus biedrības “Grundzāles skolai” atbalstam dažādu projektu īstenošanai. Būs iespēja iegādāties vietējā zīmola “ZANDii fashion” oriģināltērpus.

Blomē. 22. jūnijā pulksten 21 “Ielīgo Jāņus Jeberlejā”. 

Mēros. No 20. līdz 27. jūnijam Līgo fotoorientēšanās Mēros. Uzdevums ir nofotografēties pie attēlā redzamā objekta tieši tāpat kā uzdevumu lapas fotogrāfijās. Uzdevumu lapas pieejamas pie Birzuļu Tautas nama. Papilduzdevums – uzpīt svētku vainagu, ar ko papildināt ceturtās fotogrāfijas objektu. Fotogrāfijas jāiesūta līdz 27. jūnija pulksten 22 “WhatsApp” uz numuru 26131044 vai 29188447. Tiks izlozētas pārsteigumu balvas dalībniekiem.

Bilskā. 22. jūnijā pulksten 20 pastaiga gar Bilskas ezera krastu “Limuzīna Jāņu nakts krāsā” noskaņās kopā ar Mēru amatierteātri un mūziķi Vilmāru Miglavu.

Novados