Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Lūdz palīdzību atrast divus Bernes ganu suņu kucēnus Greju un Gafu.

Kopš aizvadītās sestdienas, 19. oktobra, pēcpusdienas “Noru” māju saimnieki – Kristīna un Aleksands – dzīvo ar cerībām, ka tomēr izdosies atrast kā akā iekritušos ģimenes mīluļus – divus Bernes ganu suņu trīs mēnešus vecos kucēnus – brālīšus Greju un Gafu.

Septembrī ģimene iegādājās māju Valkas pagasta Sēļos. Kristīna ar asarām acīs stāsta, ka jaunajās mājās jutusies silti un labi, šķitis, ka viņa te dzīvojusi kopš agras bērnības, bet kopš kucēnu pazušanas jūtas kā no laivas izmesta. Neziņa, kur pēkšņi varēja pazust abi suņi, dzen izmisumā, tāpēc Kristīna ar “Ziemeļlatvijas” starpniecību lūdz līdzcilvēkus būt vērīgiem un sniegt jebkādu noderīgu informāciju par attēlā redzamajiem kucēniem, zvanot uz mobilajiem tālruņiem 20152838 (Kristīna) un 22108558 (Aleksandrs). Kucēni čipēti un čipi – piereģistrēti. Abiem ap kaklu bija siksniņas ar kuloniem, uz kuriem iegravēti vārdi un īpašnieku tālruņu numuri. Kucēnu atradējam Kristīna gatava maksāt 1000 eiro. Kristīna uzsver, ka Bernes ganu suņi ir ļoti līdzīgi, bet vienam no ģimenes mīluļiem – Grejam ir atšķirīga pazīme – baltas nāsis. Tas esot liels retums.   

Suņi kā bez pēdām pazuda 19. oktobrī laikā no pulksten 14 līdz 15.15. Šajā laikā Kristīna ar vīru aizbraukuši uz veikalu Valgā, lai iegādātos materiālus suņu voljēram. Ap privātmāju ir liela zemes platība – aptuveni hektārs, ir arī metāla sēta, bet vietām suņi ar purniņiem zem tās varēja palīst un izlīst uz kaimiņu pagalmiem. Jaunie saimnieki mēneša laikā vēl nebija paguvuši sētu saremontēt, tāpēc, lai suņi būtu drošībā, tika nolemts uzmeistarot drošu voljēru. Diemžēl brauciens uz pilsētu izrādījās liktenīgs – tas ģimenei atnesa lielus pārdzīvojumus. Pēc atgriešanās mājās un secinājuma, ka suņi pazuduši, ģimene kopā ar draugiem, radiem un paziņām piecu kilometru rādiusā pārbaudīja visu apkārtni, taču neveiksmīgi. Suņus meklēja līdz pat melnai tumsai. Kristīna lūdza palīdzību arī profesionālajai robežsardzei Ligitai Gailītei, kura ar dienesta suni izstaigāja visu apkārtni un ieteica vērsties pēc palīdzības policijā, jo pastāv aizdomas, ka kucēni ir nozagti. Šādu variantu pieļauj arī Kristīna, jo, sazinoties ar īpašnieci, kas viņiem pārdeva kucēnus, uzzinājusi, ka trīs mēnešu vecumā viņi paši nav spējīgi nekur tālu aizklīst. Ģimene ir darījusi visu iespējamo, lai iegūtu jelkādu noderīgu informāciju, tāpēc pastāv bažas, ka abi mīluļi varētu tikt pārvesti Latvijas robežai un pārdoti, piemēram, Somijā.

Lai noskaidrotu, kādas darbības veikuši Valsts policijas (VP) Vidzemes reģiona pārvaldes Valkas iecirkņa darbinieki, “Ziemeļlatvija” sazinājās ar VP Vidzemes reģiona pārvaldes vecāko speciālisti Zani Vaskāni.

“20. oktobrī saņemta informācija, ka Valkas pagastā nenoskaidrotos apstākļos no mājas pagalma pazuduši divi Bernes ganu suņa kucēni. Policija par notikušo veic pārbaudi, un visi lietas apstākļi tiek skaidroti,” informē Z. Vaskāne.

Taču suņu saimniece Kristīna stāsta, ka pēc notikušā līdz pat ceturtdienas pusdienslaikam, kad notiek saruna redakcijā, policija nav ieradusies pie viņas mājās un nav arī aptaujāti apkārtējo māju iedzīvotāji.

Novados