Lugažu muižas parka aizvien plaukstošais skaistums

Valkas pagasta Lugažu ciema iedzīvotāji var būt lepni par saieta namam “Lugažu muiža” piegulošo parku, kas ik gadu priecē ar krāšņām puķu dobēm un sakopto teritoriju ap muižas dīķi. Par to, ka Valkas pagastā viss notiek, liecina arī aizvien pieaugošais ierakstu skaits Facebook, tāpēc laikraksts “Ziemeļlatvija” sazinājās ar Valkas pagasta pārvaldes vadītāju Ligitu Sīmani, lai uzzinātu vairāk par notiekošo. 

Ligita Sīmane informē, ka ap parka dīķi pilnībā demontētas vecās pastaigu laipas, kā arī gājēju tiltiņi uz dīķa saliņu. Gājēju laipas un viens gājēju tiltiņš uz saliņu ir atjaunoti, ar laiku tiks atjaunots arī otrs gājēju tiltiņš. Uzstādītas jaunas laternas pie gājēju tiltiņa un muižas iebraucamā ceļa tilta. Uz iebraucamā ceļa tilta drošības nolūkos uzstādīta estētiska sētiņa.  

Darbus Lugažu muižas parkā veic Valkas pagasta pārvalde ar vietējo uzņēmēju atbalstu. Gan finansiāli, gan materiāli, gan ar padomu teritorijas labiekārtošanā palīdz SIA “Kalnpierbes” un Jānis Vaļģis, SIA “Vārpas 1” un Ivars un Valērijs Zalužinski, kā arī Jevgēnijs Gendrjuks. 

Ligita Sīmane atzīst, ka tieši sakoptais un skaistais muižas parks ir viens no nosacījumiem, kāpēc cilvēki tieši šeit izvēlas svinēt kāzas, jubilejas, izlaidumus u.c. 

“Jau otro gadu iesniedzām projektu par bērnu rotaļu laukuma atjaunošanu Sēļu ciemā Lauku partnerības “Ziemeļgauja” LEADER projektu konkursā, jo laukums ir novecojis un bīstams, taču atbalstu neguvām. Neraugoties uz to, centīsimies pašu spēkiem rotaļu laukumu tomēr atjaunot,” stāsta Ligita.

Vietējie iedzīvotāji atzīst, ka var redzēt, – ir mainījusies pagasta vadība un darba stils. Liels prieks, ka pagastam ir saimnieki un viņi saimnieko labi. 

“Regulāri ejam pastaigā pa parku. Neko sliktu nevaram teikt, tā ir skaistākā vieta miestā. Patīk tas miers, ko šī vieta rada. Pagaidām nav sanācis izmantot ugunskura vietu, bet pieļaujam, ka tuvumā dzīvojošie ir priecīgi par šo iespēju. Perspektīvā būtu lieliski, ja izdotos izbūvēt un uzturēt pastaigu taciņas ap visu dīķa perimetru, bet skaidrs, ka tas viss atkarīgs no finansējuma,” stāsta parkā satiktie jaunie vecāki.

Novados