Masveida greiderēšanu uzsāks, tiklīdz grants autoceļi būs apžuvuši 8

Kamēr vieni priecājas par siltāka laika iestāšanos un to, ka dienas kļūst gaišākas un garākas, lauku  reģionos dzīvojošie šo gadalaiku saista ar grūti izbraucamiem ceļiem. 

VAS “Latvijas autoceļu uzturētājs” apseko valsts autoceļus, taču, lai uzlabotu braukšanas apstākļus pa grants ceļiem, masveida greiderēšana tiks uzsākta tikai tad, kad tie būs apžuvuši. Līdz tam ceļu lietotājus aicina izturēties ar sapratni un ievērot uz grants autoceļiem uzstādītās transporta masas ierobežojuma zīmes.

“Paaugstinoties gaisa temperatūrai, kūstoša sniega un lietus ietekmē daudzviet uz grants autoceļiem braukšanas apstākļi pasliktinās, tie pārmitrinās un zaudē nestspēju, kā rezultātā veidojas bedres un iesēdumi.

Lai uzlabotu grants ceļu caurbraucamību, LAU ir veicis seguma iesēdumu un bedru remontdarbus 3078 kubikmetru apjomā, kā arī greiderēšanu vairāk nekā 2600 kilometru apjomā. Veicot materiāla iestrādi autoceļa segumā – smilts vai šķembas, Vidzemes reģionā veikti seguma iesēdumu un bedru remontdarbi 60 kubikmetru apjomā,” informē VAS “Latvijas autoceļu uzturētājs” (LAU) komunikācijas speciāliste Maija Eglīte. 

M. Eglīte stāsta, ka greiderēšanas darbi uz grants autoceļiem ir iespējami pie optimāla mitruma, kad grants segums nav pārmitrināts. LAU apseko valsts autoceļus, un, tiklīdz tiek konstatēts, ka autoceļa tehniskais stāvoklis un mitrums ir atbilstošs, lai autoceļš netiktu bojāts ar remontdarbos nepieciešamo tehniku, tiek uzsākti greiderēšanas darbi. Šogad greiderēšana Vidzemē veikta 398 kilometru daudzumā. 

Par ceļu stāvokli valsts autoceļu posmos iedzīvotāji ir aicināti informēt, zvanot uz VAS “Latvijas Valsts ceļi” Satiksmes informācijas centra diennakts bezmaksas informatīvo tālruni 80005555.

Uzziņai

  • VAS “Latvijas autoceļu uzturētājs” veic gandrīz 200 dažādu ikdienas uzturēšanas darbu uz valsts autoceļiem.
  • Uzturamo valsts autoceļu kopgarums ir vairāk nekā 20 000 kilometru, no tiem 9 129 kilometri autoceļu ir ar melno segumu un 10 989 kilometri ir grants autoceļu.
  • Ikdienas uzturēšanas darbi tiek veikti arī uz vairāk nekā 900 tiltu.


Komentāri 8

duksis4x4

Lai grants ceļi ātrāk apžūtu, vajag vispirms ceļmalas sniega vaļņus nostumt, jo reālā situācijā bedres izdauza tikai tāpēc, ka ceļa braucamā daļa ir zemāka par malām un ar ūdeni katra bedre veidojas arvien dziļāka, kad tajā iekrīt automašīnas rats. Šodien tika beidzot manīti greideri Valkas pusē, tikai ar vienu greiderēšanas reizi ir stipri par maz, ja bedres ir tik dziļas.

pirms 2 gadiem, 2019.03.21 19:00

duksis4x4

Vēl mans vērojums, ja bedres ir tik dziļas, kā tas bija šobrīd, tad greidera rati braucot iekrīt katrā bedrē un greidera lāpsta kopē ne vairs līdzenu virsmu, bet veido katrai bedrei līdz viļņus.

pirms 2 gadiem, 2019.03.21 19:03

bezugunsnavdumu

Nav ko dzīvot laukos ja nav kārtīgā džipa. ASV katram zemniekam ir labs džips. Brauciet ar zirgiem, tiem bedres nekaitē.

Pieraduši ar kūstsmesliem smirdot braukt ar glauniem mersedesiem.

pirms 2 gadiem, 2019.03.23 08:19

lukiasmi

Nu, idiot, dzērumu esi izgulējis, vari atkal ieķēzīt savus murgus šeit?

pirms 2 gadiem, 2019.03.23 16:01

bezugunsnavdumu

Idiots esot tavs vectēvs, un tu, ģenētiskais minimālas algas saņemējs, kuram dzīves izpriecas robežojas ar dzeršanu un kotlešu rīšanu, pārtraukumā balsojot par kpv vai kraukļa partiju.

Cilvēkiem ar 2000 brutto dzīve ir interesantāka.

pirms 2 gadiem, 2019.03.24 08:46

lukiasmi

Protams, plānprātiņš lielās ar savu algu pirms nodokļu nomaksas. Ticamāk, ir tik stulbs, ka nezina, kas ir bruto, kas neto. :) Un šāda alga ir idiota sapņu robeža, ja tādu saņemtu, tad justos laimīgs.Nožēlojamais nabags, stulbenis un paranojālais maniaks. Valkas glābējs - suņa mēslu pavēlnieks - bezjēdzīgs radījums, homo idiotio. :)

pirms 2 gadiem, 2019.03.24 12:24

bezugunsnavdumu

Kraukļa partijas tipiskas vēlētājs.

Ne, Svalkas glābējs neesmu, te nav ko glābt, jo nekā nebija vēsturiski, tukša vieta.

Šodien izmetu ap 300km apli, Rongu - Mustla - Viljandi - Valga.
Mustla man patika pat labāk enkā Cēsis vēstures elpas ziņā, lai arī igauņi reaģēja ar smīnu, atradi pilsētu, mums ir vēl, pēti.


Bet salīdzinot ar Valku tas debess un zeme. Valkai nekad nesasniegt pat Mustla līmeni, lai arī tur nav nekā, vienkārši vēsturiskā apbūve.

Bet tu turpini vēlēt par Kraukli un ņemiet parādā vēl vairāk, lai vēl mazmazmazmazbērni atdotu, cerot ka spēsiet no nekā izveidot kautko, bet iznāks tik un tā parodija kas nebūs saistoša tūristiem.

pirms 2 gadiem, 2019.03.24 20:40

bezugunsnavdumu

Protams ka nezinu, bet zinu vienu, visi nodokļi iet Svētai Igaunijai, nevis Latvijai, kuru diemžēl apsēda zaglīgi kraukļi, kuru ievēl tādi muļķi kā lukiasmi. Tāpēc jums nekad nebūs nelabu ceļu, nekā citā, tikai batoni ausīs. Bet jums citu arī nevajag.

pirms 2 gadiem, 2019.03.24 20:43

Novados