Mazinot draudus veselībai, šonedēļ Smiltenes vidusskolā mācās attālināti

Saistībā ar vienas skolotājas «Covid-19» testa pozitīvu rezultātu pagājušajā nedēļā, kas strādā Smiltenes vidusskolas ēkā Dārza ielā 17, 6. novembrī siekalu testus veica vēl 29 darbiniekiem. Sestdien, 7. novembrī, saņemtie testēšanas rezultāti saasināja esošo situāciju. Pozitīvs «Covid-19» rezultāts uzrādīts vēl sešiem pedagogiem un vienai skolas darbiniecei, kā arī vienam skolēnam, kuru testēja pēc vecāku lūguma.

Lai gan 5. un 6. klašu skolēniem, kā arī pirmsskolas grupai jau no 3. novembra bija noteikts attālinātais mācību process, sestdienas rīta ziņa izglītības iestādei ir satraucoša. «Aicinām skolēnus un viņu vecākus turpināt sekot veselības stāvoklim, vērot, vai neparādās elpceļu infekcijas slimības pazīmes, paaugstināta ķermeņa temperatūra, klepus, rīkles iekaisums, apgrūtināta elpošana. Pēc Slimību profilakses un kontroles centra ieteikuma no 7. novembra visiem skolēniem, kam mācības notiek ēkā Dārza ielā 17, jāatrodas mājas karantīnā, vecākiem šajā situācijā jārīkojas atbilstoši valstī noteiktajam,» ziņo Smiltenes vidusskolas direktore Ilze Vergina. Šobrīd arī visiem Dārza ielas ēkas skolas pedagogiem un darbiniekiem ir jāatrodas karantīnā, stingri ievērojot visus valstī noteiktos ierobežojumus un piesardzības pasākumus.

Apzinoties esošo situāciju, iespējamos riskus un draudus skolēnu un skolotāju veselībai, Smiltenes vidusskolas vadība pieņēma lēmumu, šonedēļ organizēt attālinātu mācību procesu arī 1. līdz 4. klašu kolektīviem. Tas nozīmē, ka klātienē izglītības iestādi no 9. līdz 13. novembrim apmeklē vienīgi pirmsskolu grupu audzēkņi.

Smiltenes vidusskolas direktore I. Vergina šobrīd ikvienu lūdz apzināties situācijas nopietnību izglītības iestādē un cer uz vecāku sapratni par pieņemto lēmumu. «Šonedēļ vissvarīgāk ir veikt siekalu testus uz «Covid-19» 5. un 6. klašu grupām. Ar otro aicinājumu tam piekrituši gandrīz visi šo bērnu vecāki. Kamēr nav zināmi rezultāti, pieņēmām lēmumu mācību darbu uz vienu nedēļu organizēt attālināti. Jā, šie ir stingrāki noteikumi kā valstī kopumā, bet darām to tikai tāpēc, lai ierobežotu koronavīrusa izplatību izglītības iestādē un pēc iespējas ātrāk varētu droši atsākt mācības klātienē,» būt saprotošiem aicina Smiltenes vidusskolas direktore. Ar «Covid-19» inficētie skolotāji patlaban jūtoties labi, vairākiem no tiem bijuši vīrusam raksturīgie simptomi, bet dažiem tādu nav bijis vispār. 

Svarīgi zināt, ka vecāki, kuri sākotnēji nepiekrita savu bērnu testēšanai, domas ir mainījuši, skolas vadība lūdz vēlreiz atbildēt uz «E-klasē» izsūtīto vēstuli. Kopumā testu ir veikuši vairāk nekā simts skolas pedagogu un darbinieku. 

Slimību profilakses un kontroles centrs ziņo, ka kopš oktobra sākuma saslimstība ar «Covid-19» stabili pieaug visās vecuma grupās, izņemot bērnus līdz 14 gadu vecumam, kuriem pēdējo divu nedēļu laikā saslimstība samazinājās. Tas saistāms ar rudens brīvlaiku un attālināto mācību ieviešanu skolās.

Pagājušajā nedēļā Latvijā visvairāk inficēto bija vecuma grupā 15 līdz 49 gadi, starp kuriem ir visaktīvākie iedzīvotāji darbspējas vecumā.

«Ņemot vērā plašo «Covid-19» izplatību, aicinām iedzīvotājus būt atbildīgiem un ierobežot ilgstošus kontaktus ar cilvēkiem ārpus mājsaimniecības. Ja iespējams, mācības un darbu organizēt no mājām, uz veikalu doties pēc iespējas retāk, iegādājoties nepieciešamās preces vairākām dienām,» ziņo Slimību profilakses un kontroles centrs.

Novados