Mīlestība nav atcelta, bet laulību skaits ir samazinājies 1

Ārkārtas situācija valstī veicinājusi reģistrēto laulību skaita sarukumu. Martā un aprīlī Latvijā kopā reģistrētas 1020 laulības, kas ir par 344 jeb 25,2% mazāk nekā 2019. gada attiecīgajos divos mēnešos, liecina Centrālās statistikas pārvaldes dati.

Kāzu rīkošana šajā laikā ir krietni ierobežota. Līdz 12. maijam laulību ceremonijā bez jaunā pāra varēja piedalīties vien liecinieki. Šobrīd kopā ar pāri viņu dzīves īpašajā mirklī kopā var būt līdz 25 cilvēkiem, ievērojot pārējās epidemioloģiskās un distancēšanās prasības.
Centrālās statistikas pārvaldes Sociālās statistikas metodoloģijas daļas vecākā metodikas eksperte Sigita Šulca informē, ka vidēji dienā divos mēnešos reģistrētas 17 laulības (pērn 22). 

Valkas novada Dzimtsarakstu nodaļas vadītāja Māra Zeltiņa teic, ka Valkā marts un aprīlis nekad nav bijis kāzu sezona, taču pandēmija savas korekcijas ir ieviesusi. Šajā laikā netika pieņemti jauni laulību reģistrācijas iesniegumi, savukārt kāds pāris kāzas pārcēlis uz vēlāku laiku, jo vēlas tās svinēt lielā radu un draugu lokā.

“Neviens jaunais pāris neieradās sejas maskās. Taču pati laulību reģistrācija notiek drošā attālumā. Kopš tika mīkstināti ierobežojumi, atļauta pulcēšanās līdz 25 cilvēkiem, ievērojot divu metru distanci. Tieslietu ministrija noteikusi, ka uz četriem kvadrātmetriem var būt viens cilvēks. Tātad Valkā mūsu laulību ceremonijas zālē vienlaicīgi var atrasties desmit cilvēki, neskaitot ceremonijas vadītāju un muzikantu. Iespējams, tas rosinās jaunos pārus ceremoniju rīkot brīvā dabā,” stāsta M. Zeltiņa.

Komentāri 1

bezugunsnavdumu

Precās tikai jaunatne vai idioti ar pliku kabatu. Tas varbūt agrāk laukos dzīvodāmi neredzēja pa pasauli neko, a tagad precēties var katru dienu no jauna, un labāk neprecēties. Katru dienu var izmest pa logu veco sievu un uzaicināt jauno.

pirms 11 mēnešiem, 2020.05.31 23:28

Novados