Nedēļas beigās Smiltenes kapsētā būs smilšu kravas

Kapusvētku tradīcijas Latvijā ir īpašas, tā ir diena, kad sapulcējas radinieki, lai pieminētu mirušo. Tradicionāli pirms kapusvētkiem tuvinieki sakopj aizgājēju kapu kopiņas un teritoriju ap tām. Lai to pienācīgi varētu izdarīt, kapsētās Smiltenē smilšu kravas tiks nogādātas nedēļas otrajā pusē.

Smiltenes novada domes sabiedrisko attiecību speciāliste Linda Beitika informē, ka šogad Smiltenes pilsētas kapsētā kapusvētki norisināsies 19. jūlijā pulksten 11, bet meža kapos – pulksten 13. Pašvaldība aicina iedzīvotājus nedrūzmēties kapsētas teritorijā, ieturēt distanci un pārvietoties vienmērīgā kustībā, neveidojot sastrēgumus uz celiņiem. Jāpiebilst, ka 19. jūlijā kapusvētku laikā būs noteikti satiksmes ierobežojumi Vaļņu ielā.

SIA “Smiltenes NKUP” laikraksts noskaidroja, ka pilsētas kapos tiks nogādātas deviņas, bet meža kapos – viena smilšu krava. “Iepriekš smiltis uz kapiem veda pēdējā nedēļā pirms kapusvētkiem. Šogad vēlamies dot cilvēkiem iespēju jau ātrāk sakopt aizgājēju atdusas vietas. Piemēram, strādājošie varēs brīvdienās palīdzēt gados vecākajiem. Visticamāk, kravas tiks nogādātas ceturtdien vai piektdien. Precīza informācija būs pieejama arī “Smiltenes NKUP” mājaslapā,” stāsta “Smiltenes NKUP” darbu rīkotāja pilsētas kopšanā Evija Rakštele.

Novados