Nedēļas laikā veikto Covid-19 testu skaits audzis par trešdaļu, bet atklāto saslimšanas gadījumu skaits palicis nemainīgs

Aizvadītajā nedēļā Latvijā veikto Covid-19 analīžu skaits audzis teju par trešdaļu, bet atklāto saslimšanas gadījumu skaits palicis gandrīz nemainīgs, liecina aģentūras LETA veiktie aprēķini, balstoties uz Slimību un profilakses kontroles centra (SPKC) publiskotajiem datiem.

Pagājušajā nedēļā Latvijā kopumā veikti 16 283 Covid-19 testi, kas ir par 30,13% vairāk nekā nedēļu iepriekš, kad tika veikti 12 513 Covid-19 testi.

Tomēr, lai gan testēšanas intensitāte visai būtiski pieaugusi, atklāto Covid-19 gadījumu skaits pat par vienu sarucis, proti, pagājušajā nedēļā fiksēti 78 ar jauno koronavīrusu sasirgušie, bet nedēļu iepriekš - 79.

Tādējādi pēdējās nedēļas laikā atklāto Covid-19 gadījumu īpatsvars pret veiktajiem testiem sarucis no 0,63% līdz 0,48%, liecina aģentūras LETA veiktie aprēķini.

Kā ziņots, Latvijā Covid-19 līdz šim konstatēts 896 cilvēkiem, 348 no viņiem izveseļojušies, bet 16 nomiruši.

Covid-19 pandēmijas dēļ valstī no 13.marta līdz 12.maijam izsludināta ārkārtējā situācija, kuras laikā noteikta virkne ierobežojumu un aizliegumu, tomēr jau šonedēļ valdība varētu lemt par atsevišķu ierobežojumu mīkstināšanu.

Veselības ministre Ilze Viņķele (AP) paudusi, ka, vērtējot ieviesto ierobežojumu mīkstināšanu, valdība ņems vērā datus par Covid-19 izplatību brīvdienu laikā.

Novados