Nedēļas nogalē Valkas, Strenču, Beverīnas un Apes novados notiks militārās mācības

Nedēļas nogalē, 5. un 6. septembrī, Valkas, Beverīnas, Apes un Strenču novados notiks Zemessardzes 2.Vidzemes brigādes Medicīnas rotas un 22. un 25. kājnieku bataljonu mācības, lai sagatavotos Zemessardzes mācībām “Zobens 2020”. 

Mācību laikā zemessargi trenēsies veikt mācību “Zobens 2020” scenārijā noteiktos uzdevumus, savukārt Medicīnas rotas speciālisti, izvēršot mobilos cietušo aprūpes centrus Strenčos un Apes novada Vidagā, trenēs cietušo stabilizāciju līdz pacientu tālākai evakuācijai.   

Mācības notiks iepriekš ar īpašniekiem saskaņotās vietās. Uzdevumu izpildes laikā tiks lietota mācību munīcija un kaujas imitācijas līdzekļi, kas rada troksni, bet neapdraud cilvēku veselību un dzīvību, tomēr, ja tāda tiek atrasta, to nedrīkst aiztikt. 

Aicinām iedzīvotājus neuztraukties, redzot karavīru un zemessargu pārvietošanos pa ielām, ceļiem un  mežiem, tehnikas un cita veida aprīkojuma izvēršanu un pozīciju ieņemšanu. Lūdzam ar sapratni izturēties pret iespējamajiem satiksmes kustības īslaicīgiem apgrūtinājumiem, kas var rasties sakarā ar militārās tehnikas pārvietošanos pa autoceļiem vai īslaicīgu mācību uzdevumu izpildi. 

Jau ziņots, ka no 25. līdz 27. septembrim Nacionālo bruņoto spēku militāro mācību cikla “Namejs 2020” ietvaros Vidzemē notiks Zemessardzes 2. Vidzemes brigādes lauka taktiskais vingrinājums “Zobens 2020”, kurā piedalīsies vairāk kā 1000 zemessargu un to laikā tiks pārbaudīta bataljonu spēja veikt uzdevumus konvencionālā apdraudējuma gadījumā.  


Novados