Nolauzta plostnieka roka; ēna krīt uz pusaudžiem

Bez vienas rokas šomēnes kādu brīdi bija palikusi Gaujas plostnieka skulptūra Strenčos, kas Gaujmalā, pakāpusies uzkalnā, sveicina gan vietējos iedzīvotājus, gan pilsētas viesus un simbolizē Strenčus kā Gaujas plostnieku galvaspilsētu.

Skulptūra atrodas ainaviski skaistā, iecienītā pastaigu vietā netālu no automašīnu stāvlaukuma un gājēju celiņiem, kas ved uz estrādi un uz dabas taku upes krastā. Diemžēl nesen tur bija uzdarbojušies vandaļi. 

“Gaujas plostnieka skulptūrai bija nolauzta viena roka. Tad vēl apgāzti un salocīti bija  fotogrāfiju stendi (fotogrāfa Dāvja Spundes savulaik uzņemtie lielformāta cilvēku portreti – redakcijas piezīme) un no zemes izrautas atkritumu tvertnes,” stāsta Strenču novada domes Saimnieciskās darbības nodaļas vadītājs Ilmārs Strauts.

Iespējamās vainīgās personas policija ir apzinājusi, pateicoties videonovērošanas kamerām. Tie ir nepilngadīgi Strenču novada iedzīvotāji, informē Strenču novada pašvaldības policijas vecākā inspektore Ieva Beikmane.

“Ar jauniešiem un viņu vecākiem jau notikušas pārrunas. Pirmajā reizē iztiksim ar mutisku brīdinājumu, taču, ja turpmāk atkārtosies kas tamlīdzīgs, tad nākamais soda mērs būs administratīvā lietvedība, kas tiks piemērota nepilngadīgo vecākiem. To, ka tagad ir pandēmijas laiks un valstī ieviesta ārkārtējā situācija, jauniešiem nevajag izmantot sliktiem darbiem,” uzsver Ieva Beikmane. 

Pašvaldības policija regulāri tiekas ar jauniešiem arī ārkārtējās situācijas laikā, lai veiktu izskaidrojošu darbu ar mērķi pārkāpumu novēršanai.

Tagad Gaujas plostnieka skulptūra jau tikusi pie jaunas kreisās rokas daļas nolauztās vietā. Novada pašvaldība sazinājās ar skulptūras autori mākslinieci Luīzi Lindi, kura pagatavoja trūkstošo detaļu. Vakar visi darbi vēl nebija pabeigti, jo jaunā roka būs jānokrāso. Jau iepriekš cietusi arī plostnieka sveicienam paceltā roka, kurai nolauzts vidējais pirksts. Arī to atjaunos.

Novados