Noskaidrots stiprākais zolmanis "Sieviešu dienas" zolītes turnīrā

Jau vairākus gadus par godu Sieviešu dienai Valkas pagasta saieta namā “Lugažu muiža” tiek organizēts “Sieviešu dienas” zolītes turnīrs.

Sestdien, 9. martā, pie sešiem galdiem, lai noskaidrotu labāko zolītes spēlētāju, sēdās 22 kungi un divas dāmas. Organizatori atzīst, ka iepriekšējos gados daiļā dzimuma pārstāvju ir bijis vairāk. 

Uz Valkas pagasta Lugažiem, lai parādītu savu spēlēt prasmi, bija ieradušies spēlmaņi ne tikai no Valkas pagasta un novada, bet arī no kaimiņu novadiem – Smiltenes, Strenču un šogad pirmo reizi arī no Naukšēnu novada. 

Turnīra nolikums paredz, lai noskaidrotu stiprāko zolmani, jāizspēlē sešas spēļu kārtas ar maksimāli 24 partijām un laika limitu 50 minūtes. Kā jau kāršu spēlē, ar labu spēlēt prasmi vien nepietiek, vajadzīga arī veiksme. Šogad pirmo vietu ieguva dalībnieks no Naukšēnu pagasta Ojārs Zeltiņš, kuram tā bija arī debija “Sieviešu dienas” zolītes turnīrā. Otrais labākais bija Valkas pagasta zolītes meistars Jānis Orleans, bet trešo vietu izcīnīja viens no pastāvīgajiem turnīra dalībniekiem Atis Avots no Ērģemes pagasta. Vērtējot rezultātus dāmu konkurencē, šogad labākā zolētāja, bija valcēniete Gunta Smane, atstājot aiz sevis jērcēnieti Līgu Bajāri. 

Turnīra noslēgumā godalgoto vietu ieguvēji saņēma īpaši noformētas balvas. Tāpat tika atzīmēts arī lielākais neveiksminieks, kas izrādījās dalībnieks no Naukšēniem Harijs Spalva. Savukārt visazartiskākais spēlētājs šogad bija Mārtiņš Kreilis, kurš kā katru gadu uzņēmās arī turnīra galvenā tiesneša lomu, viņš izspēlēja piecas “zoles”, no kurām četras uzvarēja. Pie piemiņas veltēm – sērkociņu kastītēm ar īpašu šī turnīra etiķeti – tika visi turnīra dalībnieki.

Novados