Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Novadniece svin 107. dzimšanas dienu

Aizvadītajā piektdienā “Ziemeļlatvija” savā kontā sociālajā tīklā www.facebook.com saņēma vēsti no Čikāgas latviešu tautas deju kopas “Mantinieki” par Valkā dzimušo Margrietu Bušu un viņas sveikšanu 107. dzimšanas dienā.

Deju kolektīva “Mantinieki” dalībnieki vēsta: “Pirms dažām dienām mums bija liels gods sveikt Margrietu Bušu viņas 107. dzimšanas dienā. Margrieta Otlans dzimusi 1912. gada 14. oktobrī Valkā. Viņa vienmēr bijusi aktīva sportiste, jaunībā spēlējot Latvijas sieviešu basketbola izlasē. 1944. gadā kopā ar vīru Tālivaldi devusies bēgļu gaitās uz Vāciju. Eslingenā Margrieta kopā ar igaunietēm un lietuvietēm dibinājusi Baltijas sieviešu padomi, aktīvi iesaistoties cīņā par sieviešu tiesībām.

1948. gadā ģimene pārcēlusies uz Čīli. Tur Margrieta strādājusi amerikāņu meiteņu skolā par fiziskās audzināšanas skolotāju. 1962. gadā Bušu ģimene tālāk emigrējusi uz Ņujorku, kur Margrieta nodzīvojusi līdz pat 100 gadu vecumam. Pašreiz viņa apmetusies uz dzīvi Čikāgas priekšpilsētā pie meitas Guntas.

Margrieta bijusi arī čakla rokdarbniece ar krāšņu pūru. Mēs ar lepnumu dejojam viņas darinātajos tautastērpos, kuri tagad nodoti glabāšanā mūsu kolektīva mantiniecei Kristai. Ja jums acīs iekrīt košā Bārta, kura parasti mugurā Aigai, tad ziniet – tas nav tikai tautastērps, tā ir vēsture!”

Šo ierakstu komentējuši un gaviļniecei veselību vēlējuši daudzi jo daudzi ārzemju latvieši un arī valcēnieši, jubilārei nosūtot sveicienus no dzimtās Valkas. Komentētāji pieļauj, ka cienījamā Margrieta Buša varētu būt vecākā latviete pasaulē.

Novados