Pagaidām – vien ceļā uz Smiltenes gaismas pili

Pilsētā netālu no ieejas Vecajā parkā, pie Vidus­ezera Pils ielas malā, var apskatīt ekspozīciju “Ceļā – uz Smiltenes gaismas pili”, kas parāda arī to, kādas bijušas līdz šim neīstenotās idejas par jaunu bibliotēkas ēku pilsētā.

Izstādē ir izliktas planšetes ar dažiem interesantākajiem un krāsainākajiem zīmējumiem, ko bērni iesūtīja Smiltenes bibliotēkas šogad rīkotajā konkursā “Sapnis par bibliotēku”, kā arī ar arhitektu skicēm no projektiem par jaunu bibliotēkas ēku Smiltenē. Šie projekti tā arī nav tikuši realizēti.

Tās ir ieceres par Smiltenes kinoteātra telpu pārbūvi bibliotēkas vajadzībām (2000. gada projekts), par bibliotēku tā arī tālāk par būvbedri netikušajā multifunkcionālajā centrā Kalēju ielā, kur bija plānots arī peldbaseins, pirtis, spa komplekss, aerobikas un trenažieru zāles, lielveikals un kafejnīca (2008. gads), par bibliotēkas un peldbaseina kompleksu Dārza ielas rajonā (2014. gads) un par Smiltenes pilsētas bibliotēku mūsdienīgas un funkcionālas ēkas projektā pilsētas centrā pie kultūras nama (2016./2017. gads).

Izstādi rīko Smiltenes bibliotēka sadarbībā ar novada pašvaldības Kultūras, sporta un mūžizglītības pārvaldi. 


Novados