Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Palsmanes internātpamatskolas skolēnu komanda iekļūst konkursa "Es sāku ar sevi - Tīrai Latvijai!" finālā

Piektdiena, 26. aprīlis, būs svarīga diena Palsmanes internātpamatskolas 5.–8. klašu skolēnu komandai “Zaļie domātāji”.

Labi sevi parādot konkursa “Es sāku ar sevi – Tīrai Latvijai!” Vidzemes reģionālajā kārtā, komanda iekļuvusi lielajā valsts finālā. Modes un izklaides centra “Rīga Plaza” telpās sacentīsies 24 labākās komandas no visas Latvijas.

Konkursa “Es sāku ar sevi – Tīrai Latvijai!” dalībnieku uzdevums bija pētīt iespējas, kā aizstāt plastmasas iepirkuma maisiņus ar dabai draudzīgākiem risinājumiem pirkumu iesaiņošanai un līdzi nešanai un radīt pašiem savus unikālus iepirkuma maisiņus vai somas, kas iespēju robežās gatavoti no otrreizējām izejvielām. 

Konkursa Vidzemes reģionālajā kārtā savus darbus žūrijai prezentēja 10 pirmsskolas izglītības iestāžu komandas un 18 skolu komandas, informē uzņēmuma “Zaļā josta” pārstāve Laima Kubliņa.

Tieši “Zaļā josta” rīko šo konkursu kopā ar  Valsts izglītības satura centru un daudziem citiem atbalstītājiem.

Palsmanes internātpamatskola ir Vidzemes reģionālās kārtas finālisti skolu kategorijā, tāpat kā  Liepnas vidusskolas un Trapenes sākumskolas komandas. 

Palsmanes internātpamatskolas audzēkņu komandu konkursam sagatavoja skolotājas Ilva Pētersone, Inese Pērkone un Daiga Šaldere. Savas videi draudzīgās piecas dažāda dizaina somas pusaudži pagatavoja no avīzēm skolotāja Jāņa Pērkona vadībā. 

“Izturīgas! Kad izmēģinājām, izturēja piecu kilogramu svaru. Prezentējot somas konkursā, salikām sulas paku, cukura paku, vēl citus produktus, lai arī žūrija to redz. Rīgā finālā mums būs jāatkārto tā pati prezentācija, tikai nu jau starp labākajām skolām,” stāsta skolotāja Ilva Pētersone.

“Kopumā organizatori augstu novērtē visu dalībnieku veikumu un atzinīgi vērtē visu komandu sniegto ieguldījumu ne tikai oriģinālu ideju izstrādē, kā pašrocīgi varam darināt videi draudzīgu iepakojumu, bet arī uzslavē bērnu entuziasmu iesaistīt aizvien plašāku sabiedrības daļu atbildīgā un dabai draudzīgā dzīvesveidā,” par Vidzemes reģionālās kārtas finālistiem teic L. Kubliņa.

Uzziņai
Palsmanes internātpamatskolas komanda “Zaļie domātāji”
Edgars Alksnis
Dāvis Šics
Nauris Gerasimovs
Jasmīna Osīte
Harijs Silkāns
Diāna Tance
Lilita Zeiļuka
Didzis Burmistrs
Guntis Šrēders
Amanda Dzene

Novados