Par mutes un deguna aizsega nelietošanu varēs piemērot naudas sodu 2

Aizvadītajā nedēļā Valkā dzirdēja runājam, – kādā no pārtikas lielveikaliem sodīti pircēji, kuri tirdzniecības zālē uzturējušies bez sejas maskām. Sabiedrības šūmēšanās par šo lietu ir saprotama, jo veikalos sastopami pircēji gan ar, gan bez maskām. Dzirdētas arī runas, ka par masku nelietošanu cilvēkiem aizrādījumu izteic veikala apsargi, kur tādi ir.

Aculiecinieki “Ziemeļlatvijai” stāsta, ka, piemēram, Valmieras veikalā “Depo” apsargs apmeklētājus bez sejas maskām neielaiž. Pēdējās dienās “Ziemeļlatvija” novēroja, ka lielākoties cilvēki ir apzinīgi un tirdzniecības vietas Valkā apmeklē sejas maskās. Ir, protams, arī izņēmumi, cilvēki, kuri masku aizmirsuši vai apzināti nevelk, tādējādi demonstrējot, ka šo noteikumu uzskata par nepareizu. Taču par klaju noteikumu ignorēšanu par masku nelietošanu publiskās vietās šonedēļ lēmusi Latvijas valdība.   
Otrdien valdība atbalstīja ierosinājumu, ka par sejas masku nelietošanu sabiedriskajās vietās varēs piemērot sodu līdz 50 eiro. Ja Latvijā nespēs apturēt “Covid-19” straujāku izplatību, varētu noteikt obligātu sejas masku lietošanu organizētos pasākumos, darbavietās, kā arī ierobežot alkohola tirdzniecības laiku sabiedriskās ēdināšanas un izklaides vietās.

Tieslietu ministrijas virzītais likumprojekts, kas skatīšanai Saeimā tiek virzīts steidzamības kārtā, paredz, ka par mutes un deguna aizsega nelietošanu sabiedriskās vietās fiziskai personai piemēro brīdinājumu vai naudas sodu no 10 līdz 50 eiro. Soda apmēru noteiks pašvaldības vai Valsts policija. 

Sejas un degunu aizsargmasku drīkst nelietot bērni līdz 13 gadu vecumam, cilvēki ar kustību traucējumiem, kā arī cilvēki ar psihiskām saslimšanām. To drīkstēs nelikt arī personas, kas aizvadīto sešu mēnešu laikā “Covid-19” pārslimojušas, taču šiem cilvēkiem būs jāuzrāda ārsta zīme. 

“Ziemeļlatvija” atgādina, ka no 7. oktobra līdz 6. novembrim mutes un deguna aizsegi jālieto pasažieriem sabiedriskajā transportlīdzeklī (izņemot bērnus līdz 13 gadu vecumam). Savukārt no 14. oktobra līdz 6. novembrim iedzīvotājiem (izņemot bērnus līdz 13 gadu vecumam) sejas masku obligāta lietošana noteikta sabiedriskās vietās: sabiedriskajā transportā, taksometrā, ja nav aizsargbarjeras, autoostā, dzelzceļa stacijā, ostā un lidostā, veikalā, aptiekā, pastā, degvielas uzpildes stacijā un citās tirdzniecības vietās, muzejā, bibliotēkā, izstāžu zālē, koncertzālē un līdzīgās vietās, ja nav pasākums ar personalizētām sēdvietām, baznīcā, ja nav pasākums ar personalizētām sēdvietām, ārstniecības iestādē un, sniedzot pakalpojumu iekštelpās, kur nevar ievērot divu metru distanci, nav fiziski atdalošu barjeru un uzturas ilgāk par 15 minūtēm.

Platības ziņā salīdzinoši nelielā Valkas pārtikas veikala “Oļupe” vadītāja Inga Boša novērojusi, ka pircēji apzinīgi lieto sejas maskas. Veikalā starp pārdevēju un pircēju ir uzstādītas barjeras. Vadītāja uzskata, – ja valdība prasa ievērot stingrus noteikumus, tas ir jādara.
SIA “Aptieka Valka” vadītāja Irēna Dudzinska “Ziemeļlatvijai” atzīst, ka apmeklētāji lielākoties ierodas sejas maskās, bet tie, kuriem tās nav, atnākuši ar mērķi maskas iegādāties. Ir bijuši gadījumi, ka apmeklētājs bez maskas neizrāda interesi par tās iegādi, tāpēc aptiekas darbinieces piedāvā to iegādāties. Šajā laikā, kad saslimstības ar “Covid-19” rādītāji Latvijā ir augstāki nekā Igaunijā, igauņu pircēji aptiekas latviešu pusē apmeklē mazāk. I. Dudzinska novērojusi, ka tie igauņi, kuri tomēr šķērso Latvijas – Igaunijas robežu ar mērķi iegādāties medikamentus Latvijā, simtprocentīgi lieto sejas aizsargmaskas. Igaunijā veikalos nav prasības lietot sejas maskas.

Komentāri 2

bezugunsnavdumu

Soda tikai lošus. Ja veikalā uzturās ne ilgāk par 15 minutēm, masku var nelietot. Arī ja 2 metru attālumā.
Ja valsts grib lai lieto maskas, valstij ir jāizdomā, kā tos dalīt BEZMAKSAS, vai par valsts noteikto cenu, teiksim 0.05 eur/gab, nevis likt cilvēkiem kasāt spekulantu cenas, laikā kad maskas lietošanas lietošanas logiska pamatojuma NAV. Maska neaizsargā acis = vina ir pilnigs feiks, bet kādam ceļš uz miljonāru, un valsts šobrīd. kā jau Latvijā, palīdz īstenot šo mērķi.

Es iesaku boikotēt vietas kur liek lietot maskas. Lai sēž bez naudas, Valgā masku nevajag, un Igaunijas valsts nevienam privātām neļaus kļut par miljonāru pieņemot šaubīgu normu.

pirms 6 mēnešiem, 2020.10.24 10:45

bezugunsnavdumu

Tāpat mulsina datumi, kāpēc līdz 6/11? Tāpēc ka aizies klauns Tramps un beigsies visa kovidomanija?

pirms 6 mēnešiem, 2020.10.24 10:47

Novados