Par Valkas pilsētas attīstību interesi izrāda jaunā paaudze 1

Lai uzzinātu valcēniešu domas par pilsētas vidi un darāmajiem darbiem, pirmdien līdz pat vēlam vakaram Valkas mākslas skolā notika  Valkas novada domes deputātu, kas ievēlēti no Vidzemes partijas, tikšanās ar iedzīvotājiem. To apmeklēja salīdzinoši daudz jaunās paaudzes cilvēku, kuriem rūp Valkas tēls un kuri vēlas, lai pilsēta būtu ne tikai sakopta, bet arī vizuāli pievilcīga un ģimenēm draudzīga.

Ideja par šādu tikšanos pieder jaunajam deputātam Vilmāram Vesingi, kurš pašvaldības deputāta pienākumus veic vien trīs mēnešus. Deputāts atklāj, ka viņš personīgi ir ieinteresēts tikties ar iedzīvotājiem. Uzsākot pildīt deputāta pienākumus, viņš no pārējiem partijas biedriem uzzinājis, ka jau pirms tam ir rīkotas šādas tikšanās, bet iedzīvotāji tās apmeklējuši diezgan kūtri. V. Vesingi domā, ka katram deputātam būtu jātiekas ar saviem vēlētājiem. Viņam ir iecere organizēt tematiskas tikšanās, kurās iedzīvotāji aicināti diskutēt par tobrīd aktuāliem jautājumiem. V. Vesingi uzskata, ka ir pienācis laiks dalīties ar viedokļiem un uzklausīt ieteikumus, kas saistās ar Valkas pilsētas teritorijas sakoptību.

Darbus kavē projektētāju laikus neizstrādātie tehniskie projekti

Valkas novada domes priekšsēdētājs Vents Armands Krauklis savā uzrunā uzsvēra, ka, rīkojot šādas tikšanās, pašvaldība mēģina atrast jaunas formas, kā iesaistīt iedzīvotājus svarīgu lēmumu pieņemšanā. Pašvaldības vadītājs slavē jauno deputātu V. Vesingi, kurš nācis ar šādu iniciatīvu, un ir patīkami pārsteigts, ka šoreiz uz tikšanos ieradies paliels interesentu pulciņš, kuriem rūp, kā kopumā izskatās Valka, sākot ar apkārtējo vidi un beidzot ar ielām un ietvēm. 

V. A. Krauklis īsumā informēja par pašvaldības iecerēm, kā pilsētā jau tuvākajā laikā veidot pievilcīgu ainavu. Viņš atzīst, ka vairums ar nepacietību gaida, kad beidzot sāksies plānotās pārmaiņas pie Latvijas – Igaunijas robežas, kā atzīst pats priekšsēdētājs, bēdīgi slavenajā projektā par Valkas un Valgas kopīgā centra izveidi. Diemžēl starptautiskajā konkursā uzvarējusī kataloniešu kompānija no Barselonas ilglaicīgi kavējās ar tehniskā projekta gala variantu. Tam bija jābūt jau 2017. gada nogalē. V. A. Krauklis atzīst, ka pašvaldībai ir gaužām maz iespēju, lai paātrinātu šo procesu ar tehniskajiem projektiem, jo diemžēl arī Latvijas kompānijām ir tik daudz darāmā, ka faktiski vairumam projektu termiņi tiek kavēti ilglaicīgi. Vienīgais veids, kā ietekmēt kompāniju, ir ieturēt desmit procentu soda naudas par termiņa kavējumiem. Tas pats attiecas arī uz vides projektiem. Dvīņupilsētu Valkas un Valgas kopīgā centra tehniskā projekta gala versija ir iesniegta ekspertiem Latvijas – Igaunijas pārrobežu sekretariātā Tartu. V. A. Krauklis skaidro, ja eksperti atzīs, ka projekts atbilst visām prasībām, tad jau tuvākajā laikā pašvaldība izsludinās iepirkumu konkursu par tiesībām veikt būvniecības darbus. Pašvaldības vadītājs uzsver, ka jaunajā centrā iecerēts daudz jaunu stādījumu un ar to plānošanu nodarbojas Pilsētas teritorijas apsaimniekošanas nodaļas dārzniece Ilona Krastiņa.


Vairāk par tikšanās laikā apsprieto lasiet šodienas, 22.marta laikraksta "Ziemeļlatvija" numurā vai šeit, iegādājoties rakstu pilnā apjomā. 

Komentāri 1

bezugunsnavdumu

Atkal Krauklim visi slikti, bet pats tik labs, tik labs.

Kurš izvēlējas tos Spānijas blēžus? Pats tak. Piemēro 100% kavējuma sodu, kas tiem 10. Tāpat projekts klibs un to pieņēma tikai vientieši, kuri necēlo un neredzēja tālāk par dzimto sētu.

Nekad Valkai neapsteigt Veru pēc vides objekta oriģinalitātes un naktsnigo Tervu, tas tikai no patreiz redzētā.

pirms 2 gadiem, 2019.03.23 08:15

Novados