Par Valkas-Valgas kopīgā centra betona plākšņu celiņiem 3

Valgas-Valkas Centra teritorijā izbūvētie betona plākšņu celiņi izbūvēti saskaņā ar arhitektu biroja no Spānijas “In Project Studio Barcelona SPC” izstrādāto būvprojektu. Šie celiņi nav galvenie gājēju pastaigu celiņi, tie ir ierīkoti vietās, kur vēsturiski ir bijusi cilvēku kustība, un vietās, kur varētu rasties vēlēšanās “iet pa taisno”. 

Uz visiem jaunizveidotā Valgas-Valkas dvīņu pilsētas centra un projekta teritorijā atrodošajiem objektiem var nokļūt, neizmantojot betona plākšņu celiņus, bet gan pārvietojoties tikai pa klinkera / betona bruģa celiņiem vai ietvēm, kas idejiski atrodas tur pat blakus.

Tā kā būvdarbi ir nesen pabeigti, teritorijā iesētais zālājs visur vēl nav izaudzis. Starp betona plāksnēm paredzēts zālājs, tādējādi, šīs taciņas dabīgi iekļausies zaļajā zonā. Lai piemērotos individuālajam solim, gājējiem nav obligāti jākāpj tikai uz betona plāksnēm, viņi var kāpt arī uz starp betona plāksnēm esošo zālāju (pagaidām melnzemes segums). 

Ja projektētāja iecerētais risinājums dzīvē nedarbosies, pašvaldība izskatīs variantus, kā uzlabot betona plākšņu taciņu funkcionalitāti.

Būsim saprotoši un dosim sev laiku piemēroties jaunajiem risinājumiem!

20201116-1640-celini-mazs.jpg


Komentāri 3

bezugunsnavdumu

'pa taisno' gar pieminekli Valka 400, cilvēki gāja jau vismaz gadus 30, kur bija betona plākšņu segums, nevis taciņa pa zāli.
Kāpēc krauklim neiziet un nepateikt godīgi, ka viss projekts, ir par pašvaldības naudu īstenots, lai svešā valstī privātpersonai piederošā veikalā S butu ērti iet, bet veikals R negribēja maksāt, un viņam izbūvēja neērtu gājējiem taciņu.

pirms 5 mēnešiem, 2020.11.16 18:50

bezugunsnavdumu

un beigās šī 'pa taisno' izbradāta taciņa tiks piebērta ar granti, vai normāli pārbruģēta, jo būs neizbradāma šļura.

pirms 5 mēnešiem, 2020.11.16 18:52

duksis4x4

Vispār jau pasaulē šur tur praktizē celiņu ierīkošanu pašās beigās, tieši pēc gājēju iestaigātām takām. Vai tad spānis, kurš Valkā nav bijis, varēja zināt, ka no autoostas cilvēki uz tiltu gribēs iet pa taisno, ja ir radīts 2x garāks ceļš ar dārgu klājumu?

pirms 5 mēnešiem, 2020.11.16 20:04

Novados