Pārgājienā izzinās Strenčus

Aktīvā tūrisma portāls Pargajieni.lv piedāvā ikvienam interesentam šo svētdien, 19. janvārī, doties izzinošā pārgājienā pa Strenčiem un pilsētas tuvāko apkārtni.

Pulcēšanās un starts paredzēts  pulksten 11 autobusa pieturā “Strenči” netālu no apļveida krustojuma. Pieturas tuvumā ir iespēja atstāt automašīnas.

Pieteikšanās līdz 19. janvārim, rakstot e pastu [email protected] vai zvanot uz tālruni 26980327 un norādot savu vārdu, dalībnieku skaitu un tālruņa numuru.  

Portāls Pargajieni.lv informē, ka pārgājiena sākumā varēs iepazīt Strenču pilsētas centru, izstaigāt  slimnīcas parku, tās apkaimi un apskatīt kapsētu, kurā apglabāti daudzi slimnīcas pacienti.

Ņemot vērā to, ka Strenči ir pilsēta pie dzelzceļa, pārgājiena maršrutā ir iekļauta arī dzelzceļa stacija. “Iepazīsimies ar dzelzceļa vēsturi un atcerēsimies tos laikus, kad uz šejieni brauca bānīši ar kūdru no netālā Sedas purva. Vēl Strenču pilsēta var lepoties ar Gauju, kuras krastos izveidota dabas taka. Šī taka mūs aizvedīs gan uz interesanto tiltu ar trīs dažādiem segumiem, gan brīvības cīņu ierakumu paliekām un senajām Gaujas vecupēm. Tāpat takas malā ir arī skaistas skulptūras, estrāde, piemineklis Gaujas plostniekiem un citas interesantas vietas,” pārgājiena maršrutu ieskicē  organizatori.

Finišs paredzēts pēc pulksten 16, lai pārgājiena dalībnieki var paspēt uz autobusiem Valmieras vai Valkas virzienos, vai vilcienu Rīgas, arī Valmieras, Cēsu, Siguldas virzienā.

Pārgājiena laikā plānots noiet apmēram 17 kilometrus. Lai dalībnieki pārgājiena laikā justos ērti, jāizvēlas laika apstākļiem atbilstošs apģērbs un apavi, līdzi jāņem ēdiens un dzēriens piknika pauzei, kā arī jārēķinās ar dalības maksu. Bez maksas pārgājiens ir pirmsskolas vecuma bērniem pieaugušo pavadībā.

Novados