Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Pasakā pieaugušajiem akcentē dzīves galvenās vērtības – mīlestību, uzticēšanos un sapratni

No piektdienas līdz svētdienai Valkas pilsētas teātris dosies uz Igaunijas pilsētu Rakveri, lai piedalītos 2. starptautiskajā teātru festivālā “Uz pusēm”. Valcēnieši izrādīs pasaku pieaugušajiem pēc Nikolaja Gogoļa stāsta “Veclaiku muižnieki” motīviem.

Lai radošo veikumu izrādītu festivāla apmeklētājiem un profesionālai žūrijai, aizvadītajā piektdienā jau septīto reizi Valkas teātris aicināja skatītājus noskatīties izrādi Valkas pilsētas kultūras nama kamerzālē. Teātra režisors un šīs izrādes režisors un scenogrāfs Aivars Ikšelis “Ziemeļlatvijai” atklāj, kā pirms deviņiem mēnešiem radās iecere iestudēt šo N. Gogoļa darbu. Pēc kāda mēģinājuma, kurā radošais process nav virzījies tā, kā gribētos, viņš devies mājās, piegājis pie grāmatplaukta un paņēmis pirmo grāmatu, kas pagadījusies pa rokai. Tas bijis krieviski izdotais N. Gogoļa stāstu un noveļu krājums. Režisors atšķīris stāstu “Veclaiku muižnieki”, to izlasījis desmit minūšu laikā un sapratis, ka šis darbs ir jāuzved uz skatuves. Iedvesmu sniedzis arī nesenais teātra brauciens uz izcilā krievu dzejnieka Aleksandra Puškina dzimto vietu Mihailovsku. Piecu kilometru attālumā no Mihailovskas atrodas dzejnieka vectēva muiža Petrovskā, kuras attēls ir uz izrādes “Veclaiku muižnieki” afišas. Šī muiža tik ļoti sajūsminājusi valcēniešus, ka viņi gara acīm redzējuši, kā izrādes galvenie varoņi, sēžot uz terases, malko rīta kafiju, kā zied un smaržo rozes. Šīs puķes bija galvenās varones mīļākie ziedi, viņa tos uzpasēja un loloja.

Pirms izrādes A. Ikšelis skatītājiem atklāja, ka šī ir pasaka pieaugušajiem, jo mūsdienās reti kuram pārim ir tādas savstarpējās attiecības, kādas atainotas lugā. Vai tas tā tiešām arī ir, kā saka režisors, katrs pārliecinājās, dzīvojot līdzi skatuves varoņiem.

Pirmo reizi Valkas pilsētas teātra izrādi skatījās Valkas pievārtē dzīvojošā Austra Strumpe, kura speciāli atbrauca uz Valku. Viņa bija dzirdējusi labas atsauksmes par valcēniešiem.

“Esmu teātra cienītāja. Kad dzīvoju Silvā, braucu uz Valmieras teātra izrādēm. Tagad jau kādu laiku dzīvoju Valkas novadā, tāpēc esmu nolēmusi skatīties valcēniešu izrādes,” nolēmusi A. Strumpe.

Pēc izrādes daudzi atzina, ka noticējuši aktieru spēlei. To apliecināja ne tikai ilgie aplausi, pasniegtie rudens ziedi, bet arī pār vaigiem ritošās aizkustinājuma asaras.

Vairāk foto no izrādes – www.ziemellatvija.lv.

Novados