Pašvaldība domā par nepilnību novēršanu jaunajā Valkas un Valgas centrā 6

Ik pa laikam iedzīvotāji, izstaigājot dvīņu pilsētu Valkas un Valgas jauno kopīgo centru, atklāj pa kādai nebūšanai un par to informē “Ziemeļlatvijas” redakciju. Arī redakcijas darbinieki ir gana vērīgi un paši uziet pa kādai ačgārnībai un par to ne tikai uzraksta laikrakstā, bet informē arī novada domes atbildīgās amatpersonas.

Novada domes izpilddirektors Ainārs Zābers, kuram viens no darba pienākumiem ir risināt jautājumus par jauno centru, atzīst, ka ik pa laikam atklājas kāda problēma, kura iespēju robežās tiek novērsta. Viņš piekrīt “Ziemeļlatvijas” stāstījumam par neizgaismoto uz pašas robežas esošo soliņu, kuram atzveltne Valkas pusē nokrāsota Latvijas valsts karoga krāsās, bet Valgas pusē – Igaunijas valsts karoga krāsās. Pašvaldība šo jautājumu jau ir sākusi risināt. Izpilddirektors stāsta, ka šonedēļ no vietējās firmas “Valkas gaisma” saņemti aprēķini par izmaksām, ar ko pašvaldībai vajadzētu rēķināties, lai šajā konkrētajā vietā uzstādītu pietiekami spožu apgaismojumu. Visticamāk, ka tas varētu būt prožektors. Par to vēl lems. Kas attiecas par norobežojuma uzstādīšanu, A. Zābers uzskata, ka arī to varēs izdarīt. Viņš aicina iedzīvotājus, kuri redz kādas nepilnības, par to informēt arī novada domi, jo, kā saka izpilddirektors, centrs tiek pamazām apdzīvots un visu uzreiz nemaz nevar pamanīt.

Ierosinājumu par norobežojuma uzstādīšanu gājēju taciņas galā ierosināja valcēniete Olita Užane, kura dzīvo blakus jaunajam centram. Viņa bieži redzējusi, ka pa šo taku bērni un jaunieši pārvietojas braukšus, tāpēc kāds pārgalvis var piedzīvot kritienu no samērā aukstā kalna un ieripot Varžupītē. 

Novada domes priekšsēdētājs Vents Armands Krauklis norāda, ka jautājumi par kopīgo centru tiek risināti ne tikai pašvaldībā uz vietas, bet arī ar Valgas pagasta vadību. Otrdien ir plānota kārtējā tikšanās ar igauņiem, kurā apspriedīs vairākus jautājumus par uzlabojumiem centrā. Kādi tie būs, V. A. Krauklis neatklāja, vien solīja, ka pēc šīs tikšanās par to sniegs informāciju.  

“Ziemeļlatvija” interesējās, vai pašvaldībā jau izlemts par to, kā tiks uzturēta kārtība jaunajā centrā Valkas pusē. Pašlaik daudzviet celiņi ir neiztīrīti, arī bruģētās gājēju ielas abās malās izveidojušies nelieli pieblietēta sniega vaļņi. A. Zābers stāsta, ka pēc tam, kad novada domes sēdē deputāti apstiprinās novada domes 2021. gada budžetu, šis jautājums tiks risināts detalizēti. Pašlaik vēl nav skaidrs, cik līdzekļu tiks piešķirts šiem darbiem un cik cilvēkus varēs algot, lai centru uzturētu nevainojamā kārtībā. 

“Ziemeļlatvijai” neoficiāls informācijas avots vairākkārt ir norādījis, ka pašvaldībai, domājot par šī vērienīgā projekta īstenošanu, vajadzēja paredzēt arī līdzekļus nepieciešamās tehnikas iegādei, piemēram, ar ko plašajā centra teritorijā pļaut zāli un Varžupītes krastu Latvijas pusē. Skaidrs ir viens, pašvaldībai būs vajadzīga nauda un ne maza, lai pienācīgi apkoptu šo pilsētas svarīgo teritoriju, kas pamazām kļūst par vienu no abu dvīņu pilsētu vizītkartēm.

Komentāri 6

bezugunsnavdumu

Cik ilgi domās? 50w lampu nevar atļauties? Ledakcijās atlaides.

Jārīko pasaules konkursu šīm necilajam mērķim. Jāpiedāva balvas. Varbūt kādi spāņi atsauksies, un var paņemt jaunu kre dītu.

pirms 5 dienām, 2021.01.12 13:48

bezugunsnavdumu

Naudu, cik maksās šī centra uzturēšana, bija jāizrēķina pirms sākt plānot būvi. Bet Valkā viss caur persi, koka lapene un koka laipas arī ir demontējamas, vai no jauna ceļamas, bet galvēnais uzcelt, tāds ir kraukļa sauklis. Nezālēs un sniegā bet ir. Gluži, kā jauni smuki bmw un mersedesi pie mājām, kuri nekad nav redzēti braucot. Naudas braukšanai nav, bet mašīna ir.

pirms 5 dienām, 2021.01.12 13:55

veletajsv

Pasaku valstība!
Jaunu centru gribēja, kur ballēties ( tagad gan viss aprauts, nevar izcelties), bet nezināja neviens, nu neviens no atbildīgajiem, ka tur vajag sētnieku, strādnieku un dārznieku brigādi!
Dabas taka ar lapeni Putraskalnā ir kauna traips, aizaugušās apvedceļa gājēju ietves arī. Par ceļu uz zāģezeru, es nemaz nerunāšu. Tas pats sagaida topošo projektu par mežaparka izbūvi. Tak savediet kārtībā esošos objektus, nevis taisa jaunus.

pirms 5 dienām, 2021.01.12 14:15

bezugunsnavdumu

Neprot tie sakopt. Valka - pilsēta kur sākas Latvijas bardaks.
Mežaparkā soliņos sēdēs alkāni un piedrazos kalniem, līdz visu salauzīs, un naudas atjaunot protams ka nebūs.

Viss ko sakopšanas ziņā, Valkā saprot ir simtlatnieks ar slotu.

pirms 5 dienām, 2021.01.12 19:34

bezugunsnavdumu

Nav lošu simtlatneiku nav arī kārtības. Nekad te nemaksās naudu par sakopšanu, jo psrs domāšana.

pirms 5 dienām, 2021.01.12 19:35

lukiasmi

Ļoti skumji, bet jāsaka, ka Valkā nav saimnieka. Ir tikai vēja ziedi (poētiski izsakoties).

pirms 4 dienām, 2021.01.13 14:58

Novados