“PEPI RER” paņem visu ražošanas ēku 1

Jau rakstījām par izsoli, kurā Valkas novada dome 21. jūnijā pretendentiem piedāvāja nomas tiesības jaunbūvējamā ražošanas kompleksā, kas atrodas Valkā, Varoņu ielā (bijušās Lauktehnikas rajonā).

Ražošanas komplekss pēc novada pašvaldības iniciatīvas tiek būvēts, lai attīstītu uzņēmējdarbību Valkā. Nomas tiesību izsole notika atsevišķi uz ēkas A korpusu un B korpusu.

“Izsolē uz abiem korpusiem pieteicās viens pretendents – Valkas uzņēmums “PEPI RER”. Sākotnēji bija plānots, ka izsolē piedalīsies arī uzņēmums “efn Nord”, bet viņi atteicās. Pārāk liels pārsteigums mums tas nebija,” atzīst Valkas novada domes priekšsēdētāja vietnieks Viesturs Zariņš.

Arī “efn Nord” ražotne (pasīvo elektrotehnisko komponentu montāža), tāpat kā uzņēmums “PEPI RER”, atrodas bijušās Lauktehnikas rajonā, tuvu jaunajai ražošanas ēkai.

Vēl aizvadītā gada rudenī intervijā “Dienas Biznesam” SIA “efn Nord” vadītāja Kristīne Simonova stāstīja, ka uzņēmumam ir izaugsmes plāni un viņi cer jau nākamgad (2019. gadā – redakcijas piezīme) nomāt jaunas telpas, kuras blakus esošajām Valkā  būvē pašvaldība.
“Nomas tiesību izsolē tomēr nepiedalījāmies, tāds bija īpašnieku pieņemtais lēmums,” “Ziemeļlatvijai” skaidro K. Simonova. SIA “efn Nord” ir ar Vācijas kompāniju saistīts uzņēmums. 

Nomas tiesību izsolei bija īpaši nosacījumi, atbilstoši tiem uzņēmumam “PEPI RER” tagad ir pienākums  līdz 2021. gada 31. decembrim nomas objekta teritorijā (abos korpusos kopā)  investēt vismaz 2,6 miljonus eiro un radīt ne mazāk kā  44 jaunas darba vietas. Katrs ražošanas ēkas korpuss tiek iznomāts uz laiku līdz 30 gadiem.

“Imantam Šteinam (SIA “PEPI RER” valdes priekšsēdētājam – redakcijas piezīme) un viņa kolektīvam ir daudz ideju, un mēs nešaubāmies, ka viņi tās realizēs un daudz ieguldīs šajā ēkā, kur uzņēmums arī varēs paplašināt ražošanu,” teic V. Zariņš.

Uzņēmuma “PEPI RER” galvenā specializācija ir putu polietilēna un tā izstrādājumu ražošana, šie produkti tiek pieprasīti industriālajā iepakošanā un celtniecībā.

Pašvaldība plāno, ka SIA “PEPI RER” jaunajā ražošanas ēkā varēs ievākties jau šovasar augustā, kad celtnieki būs pabeiguši darbu un objektu nodos ekspluatācijā.

Komentāri 1

bezugunsnavdumu

Tagad jābūvē viesnīcu kuru izīrēt Mogotel, bet ja bizness neies, jo Mogotel nav savu viesnīcu, visi irēti vai patapināti, samazināt NīN, vai nomas maksu, jo nevienam citas šīs būves mazpisānu sūnu ciemā nav vajadzīgas.

Vai spēs Krauklis spērt šo soli iznīcinot vietējo mazo viesnīcu biznesu? Protams. Nauda nesmird.

pirms 2 gadiem, 2019.06.29 23:59

Novados