Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Piektdien, 14. septembrī, Launkalnes pagasts un Smiltenes pilsēta uzņems 17. Latvijas Putnu pašvaldību (novadu, pilsētu un pagastu) salidojumu ar moto “Ar putnu ģerbonī”.

Smiltenes novadā viesosies 12 no 25 pašvaldībām, kuru ģerboni rotā kāda putna simbols. 

“Pirms 17 gadiem tika aizsākta tradīcija šīm pašvaldībām satikties, un šogad viesus uzņem Launkalnes pagasts un Smiltenes pilsēta,”  informē Smiltenes novada domes sabiedrisko attiecību speciāliste Marita Mūze. 

Smiltenes novadu apmeklēs pašvaldību delegācijas no Ērgļu, Līvānu, Rūjienas, Neretas, Dagdas, Preiļu, Gulbenes, Engures novadiem, no Staiceles pilsētas Alojas novadā, Ģibuļu pagasta pārvaldes Talsu novadā, Suntažu pagasta pārvaldes Ogres novadā un Balgales pagasta pārvaldes Talsu novadā.  

Launkalnes pagasts viesus iepazīstinās ar kokapstrādes uzņēmumu akciju sabiedrību “Stora Enso Latvija”, izrādīs pagasta pārvaldes un Launkalnes sākumskolas telpas. Ciemiņi viesosies arī zemnieku saimniecībā “Lejas kleperi” un atpūtas un sporta kompleksā “Silmači”.

Smiltenes pilsētā pašvaldību delegācijas tiks vestas ekskursijā uz Tepera promenādi, stadionu, kartinga trasi un autotrasi, Veco parku, kā arī uz Kalnamuižas kompleksu un Smiltenes tehnikumu Smiltenes pagastā.

Smiltenes novadā putni ir attēloti tikai Smiltenes pilsētas un Launkalnes pagasta ģerbonī.

Smiltenes pilsētas ģerboņa vairogs ir zilā krāsā. Ģerboņa heraldiskajā aprakstā norādīts, ka vairoga apakšējā daļā attēloti trīs zelta pakalni – Jāņukalns, Lazdukalns un Pilskalns. Pāri kalniem, vairoga augšdaļā, uz labo pusi laižas trīs sudraba vanagi, kas simbolizē stipru garu, spēku un augstus mērķus. 

Launkalnes pagasta ģerbonī zaļā laukā attēlots raibs trīspirkstu dzenis, sudraba laukā – zaļš šaurkrusts, kas simbolizē ceļu krustojumus pagasta teritorijā. Dzenis ģerbonim simboliski izvēlēts tāpēc, ka Launkalnes pagastā lielu teritoriju aizņem meži. Smiltenes novadā šis  ir  ar meža zemi bagātākais pagasts.

Novados