Pilsētvidē Smiltenē – tehnoloģijas

Smiltenes novada pašvaldība ir spērusi soli uz priekšu, pilsētvidē izvietojot pirmo digitālo informatīvo stendu, kurā smilteniešiem un pilsētas viesiem ir iespēja iepazīties ar aktuālu informāciju. Tas atrodas Smiltenē pie tirdzniecības centra «Centrs» stāvlaukuma.

«Par šāda digitālā stenda uzstādīšanu Smiltenes novada pašvaldība lēmusi, jo pilsētā līdz šim bija pārāk maza iespēja visiem iedzīvotājiem nodrošināt informācijas pieejamību, kā arī pilsētvidē trūka mūsdienīga informācijas pasniegšanas veida. Digitālais stends tika plānots Baznīcas laukuma pārbūves projektā, lai novada aktualitātes sasniegtu plašāku auditoriju,» stāsta Smiltenes novada domes sabiedrisko attiecību speciāliste Linda Beitika.

Digitālais stends lietotājam ir ērti administrējams, tā mērķis ir pavēstīt aktuālo informāciju, kas norisinās novada teritorijā, tajā skaitā par gaidāmiem pasākumiem, paziņojumi un citas aktualitātes. Arī pilsētas viesiem dota iespēja ērti atrast informāciju par novadā esošajiem pakalpojumiem, tūrisma objektiem, ēdināšanas un naktsmītnes iespējām vairākās valodās – latviešu, angļu, krievu un igauņu. 

L. Beitika «Ziemeļlatvijai» stāsta, ka patlaban stendā aktuālo informāciju var izvietot pašvaldība, Smiltenes novada Tūrisma informācijas centrs un Smiltenes novada Kultūras centrs. Domē vēl lems, vai to varēs darīt arī uzņēmumi un citas iestādes.
Līdzīgi stendi jau ilgāku laiku ir citās Latvijas pilsētās, tajā skaitā arī Valmierā un Ogrē.

Novados