Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Pirmdien, 10.jūnijā, Kārķos barikāžu dalībnieki varēs saņemt apliecības

Kārķu pagasta pārvaldes pārstāve Sandra Pilskalne informē, ka pirmdien, 10. jūnijā, no pulksten 11 līdz 16 tautas namā 1991. gada barikāžu muzeja pārstāvji sagatavos un izsniegs barikāžu dalībnieka statusa apliecības. Līdzi jāņem barikāžu apbalvojuma vai Pateicības raksta oriģināls vai kopija un personu apliecinošs dokuments – pase vai eID karte. 

Pēc pašreizējās valsts uzskaites, Valkas novadā ir 283 cilvēki, kuriem piešķirts apbalvojums “1991. gada barikāžu dalībnieka piemiņas zīme”. S. Pilskalne stāsta, ka 2005. gada 13. maijā Rīgā 1991. gada barikāžu muzejā apbalvojumu saņēma 99 kārķēnieši.

Saskaņā ar likumu “Par 1991. gada barikāžu dalībnieka statusu” pašvaldība ir tiesīga saistošajos noteikumos pieņemt, ka šo apliecību ieguvušajiem barikāžu dalībniekiem piešķiramas sociālās garantijas, dažādas atlaides un atvieglojumi. Novada domes 30. maija sēdē deputāti atbalstīja priekšlikumu izdarīt grozījumus saistošajos noteikumos “Par nekustamā īpašuma nodokļa atvieglojumu piemērošanu Valkas novadā”, piemērojot tos 50 procentu apmērā no nekustamā īpašuma summas personām, kuras ieguvušas 1991. gada barikāžu dalībnieka statusu (uzrādot apliecību) par īpašumā esošām ēkām, tai skaitā dzīvokli, par to īpašumu, kurā šī persona ir deklarējusies un kurš netiek izmantots saimnieciskajai darbībai vai iznomāts citām personām. Grozījumi stāsies spēkā 2020. gada 1. janvārī.

Novados