Pirmo reizi Blomē vakari un naktis ir izgaismoti

Pilsētās iedzīvotājiem vakara un nakts stundās izgaismotas ielas šķiet pašsaprotami, bet laukos daudzviet joprojām tas ir gadiem gaidīts un lolots notikums. Šopavasar Blomē pabeigta ielu apgaismojuma izbūve Cēsu, Jasmīnu un Ceriņu ielās.

“Cēsu ielu tas skar tikai daļēji, jo tur jau iepriekš bija ielu apgaismojums. Tas bija gaidīts notikums, ko tagad Jasmīnu un Ceriņu ielu iedzīvotāji ļoti novērtē, arī īsziņu veidā saka paldies. Līdz šim diennakts tumšajā laikā bija izgaismots Blomes centrs, pie tautas nama, Cēsu un Dzirnavu iela. Svarīgi bija veikt apgaismojuma izbūves darbus, lai palielinātu iedzīvotāju drošību vakara un nakts stundās un gada tumšajos mēnešos. Varam solīti pa solītim veikt darbus, lai nākotnē turpinātu iesākto arī Krasta ielā, Dārza ielā un nākotnē pavisam labi būtu, ja varētu apgaismojumu izbūvēt arī Uzvaras ielā. Šoreiz tam nepietika finansējuma,” stāsta Blomes pagasta pārvaldes vadītājs Gaidis Bogdanovs.

G. Bogdanovs informē, ka izbūve notika, pateicoties Smiltenes novada domes iesniegtajam projekta pieteikumam “Ielu apgaismojuma izbūve Blomē”. Projekta pieteikums guva atbalstu biedrībā “Abulas lauku partnerība” un Lauku atbalsta dienestā. Kopējās plānotās izmaksas ir 36 697,35 eiro. 

Jāpiebilst, ka pagastā pārvaldnieks vasaras mēnešos nakts stundās atslēdz ielu apgaismojumu. “Tā ir ekonomiskāk, jo vakari ir gaiši ilgi un no rītiem jau ap četriem parādās gaisma. Šonedēļ vēl to neplānoju darīt, lai paiet šis drūmais laiks,” nosaka Blomes pagasta pārvaldes vadītājs.

Novados