Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Plostnieku mērķis – iekļaušana UNESCO sarakstā

Strenču novada biedrība “Gaujas plostnieki” kopā ar domubiedriem no Čehijas, Polijas, Vācijas un Austrijas uzsākusi ceļu pretī tam, lai plostnieku amata prasmes tiktu iekļautas Apvienoto Nāciju Izglītības, zinātnes un kultūras organizācijas (UNESCO) Cilvēces nemateriālā kultūras mantojuma reprezentatīvajā sarakstā.

Šoruden Polijas pilsētā Ulanovā notika pirmā  konference, kurā tikās visu minēto valstu plostnieku biedrību delegāti un pārstāvji no Polijas Kultūras un nacionālā mantojuma ministrijas un vietējās pašvaldības.

“Intensīvu diskusiju rezultātā vienojāmies par turpmāk darāmajiem darbiem un termiņiem, lai nomināciju par plostnieku amata prasmēm veiksmīgi varētu  iesniegt izskatīšanai jau 2020. gada martā,” informē Strenču novada domes  tūrisma speciāliste – starptautisko projektu vadītāja Madara Ribozola. Arī viņa  kopā ar strencēniešiem, biedrības “Gaujas plostnieki” biedriem Agniju Strautu un Ilmāru Strautu piedalījās konferencē Polijā, proti, Strenču novada pašvaldība ir viens no nevalstiskās organizācijas “Gaujas plostnieki” biedriem. 

Jau rakstījām, ka 2018. gadā Gaujas plostnieku amata prasmes tika iekļautas Latvijas Nacionālajā Nemateriālā kultūras mantojuma vērtību sarakstā, pateicoties lielajam Strenču novada iedzīvotāju atbalstam. Tas bija biedrības “Gaujas plostnieki” pirmais solis, lai kopā ar plostnieku biedrībām no Čehijas, Polijas, Vācijas un Austrijas panāktu šā amata prasmju iekļaušanu UNESCO Cilvēces nemateriālā kultūras mantojuma reprezentatīvajā sarakstā.

“Tas mums, Gaujas plostniekiem, nozīmētu starptautisku atpazīstamību un tradīciju turpināšanu,” “Ziemeļlatvijai” teic Ilmārs Strauts. 
Madara Ribozola skaidro, ka plostnieku biedrības no visām piecām valstīm iesniegs vienu kopīgu pieteikumu, kurā būs iekļauta katras valsts  motivācija. Tiks arī veidota filma, samontējot sižetus no katras valsts.

Novados