Popularizēs Solāro namiņu arī Smiltenes pagastā

Kas ir Solārais namiņš jeb viedā moduļu māja “Trian-S” un kāds no tās ir labums? Sestdien, 31. oktobrī, pulksten 11, ikviens interesents to varēs uzzināt tiešsaistes programmas Zoom vidē sarīkotā vebinārā  (seminārā interneta vidē, kurā var piedalīties, esot pie sava datora).

Latvijā šāda būve atrodas divās vietās: Smiltenes pagasta “Lejas Varicēnos” un Papes dabas parka teritorijā. 

Pirmais “Trian-S” tika uzstādīts šovasar Igaunijā, Hījumā salā, kur dzīvo šā namiņa idejas autors un izgatavotājs Tõnis Kasemägi.

Viņš piedalīsies arī 31. oktobrī gaidāmajā vebinārā. “Interesentiem būs iespēja uzzināt vairāk par  prototipu “Trian-S”, par saules izmantošanu enerģijas ražošanā, efektīvu mazu māju izveidošanu un mājvietas efektīvu iekārtošanu. Interese ir liela. Iepriekš pieteikušies vairāk nekā 100 cilvēku,” informē projekta vadītāja Līga Krūmiņa-Krīgere.

Dalība vebinārā ir bez maksas. Būs nodrošināts tulkojums latviešu valodā. 

Vebinārā tiks akcentēti efektīvas, mazas mājas izveidošanas pamati (integrācija, vienkāršība, vietas izmantošana, celtniecības materiāli), “Trian-S” konceptuālais risinājums, dažādi lietojumi, dažādi elektriskie risinājumi, dažādas būvlaukumu iespējas, modulārā sistēma, iespējas palielināt mājvietas efektivitāti, ņemot vērā dzīvojamo fasādi, ilgtspējīgu ūdens izmantošanu, gudru iekštelpu klimatu un informācijas tehnoloģiju risinājumu gudrai mājai.

Smiltenes pagasta “Lejas Varicēnos” Solārais namiņš ir uzstādīts Smiltenes novada biedrības “Abulas lauku partnerība” starptautiskās LEADER sadarbības projekta “OFF-GRID: Atjaunojamās enerģijas DIY lauku attīstībai” ietvaros (DIY – dari pats).

Par  Tõnis Kasemägi Solāro namiņu Hījumā salā nesen rakstīja laikraksts “Dienas Bizness”,  norādot, ka ideja autoram radās, jo uz salas bija nepieciešamība uzbūvēt ēku, kas rada pēc iespējas mazāku ietekmi uz dabu. Lai ieekonomētu resursus, ēkas būvniecībā tika nolemts izmantot saules bateriju paneļus.

“Trian-S” projektam ir plašas pielietošanas iespējas – vasarnīca, informācijas centrs, noliktava, saldētava, pirts, kombinējot vairākus moduļus, pat plašāka mītne. Kā enerģijas ražotne tā var būt gan pieslēgta ārējam elektrības tīklam, gan arī būt neatkarīga enerģijas ražotne, kas apgādā tikai iekšējo tīklu, kā arī apvienot šos abus veidus vienā – hibrīdā. Kopumā projekts sastāv no trīs sienām un saules paneļu jumta.

Informācija interesentiem, kuri rīt grib piedalīties vebinārā par Solāro namiņu: links:https://us02web.zoom.us/j/86035166340 pwd=YjNJbGZFQ1BoR1RwU2dIdHBIU3BRUT09; tikšanās ID: 860 3516 6340, parole: 331679.

Interesenti var arī apskatīt šo būvi dabā “Lejas Varicēnos:”, iepriekš sazinoties ar Līgu Krūmiņu-Krīgeri (e-pasts: [email protected]).

20201028-1543-aktiva-maja-trian-s-vebina

Novados