Posta atjaunoto Brāļu kapu teritoriju Valkā 2

“Kāpēc cilvēki Valkā grib postīt visu, kas ir skaists?” neizpratnē jautā valcēniete Agita. Viņa trešdienas rītā devusies pastaigā ar suni uz nesen atjaunoto Brāļu kapu teritoriju un ieraudzījusi, ka aiz Brāļu kapu memoriāla augošajai liepai ir nolauzti zari.

Katru vasaru varenā liepa krāšņi ziedējusi, bet tagad kāds vai kāda kompānija nezināmu apsvērumu dēļ liepai nolauzusi zarus, bēdājās sieviete. Tie turpat arī mētājušies. Sākumā Agita domājusi, ka pie vainas varētu būt spēcīgais vējš, bet, ieraugot kokam nodarīto skādi, sapratusi, ka tas ir cilvēku roku darbs. Viņa pieļauj, ka, iespējams, kāds postot izrāda naidu pret vietu, kas veltīta Otrā pasaules kara padomju armijas kritušajiem karavīriem. Viņa novērojusi, ka 9. maijā pie pieminekļa gūluši ļoti daudz ziedu. Tos nolikuši ne tikai krievi, bet arī latvieši. “Cilvēkiem jādzīvo draudzīgi, nevis jānaidojas,” uzskata valcēniete.

Novada domes izpilddirektora vietnieks – Pilsētas teritorijas apsaimniekošanas nodaļas vadītājs Gints Stālmeisters stāsta, ka pašlaik pilsētas teritorijā jau ir uzstādītas 37 videonovērošanas iekārtas. Novada dome ir plānojusi, ka diennakts novērošanas kameru būtu lietderīgi uzstādīt arī Brāļu kapu teritorijā, jo šī ir vieta, kuru atpūtai ar spirtotiem dzērieniem iecienījušas kompānijas. 

Šī vieta ir sakopta, pateicoties Krievijas vēstniecības Latvijā finansiālajam atbalstam. Atjaunošanas darbos ir sakārtots apgaismojums un izbruģēts celiņš. Ja pašvaldība tuvākajā laikā atradīs iespēju uzstādīt videonovērošanu, tad, iespējams, cilvēki pirms postīšanas padomās, kādas tam visam var būt sekas.

Komentāri 2

bezugunsnavdumu

Pastaigai ar suni tā vieta arī der. Nekam vairāk. Valstij būtu jāizveido vienoto svešas armijas kapa vietu kautkur Zilupē, visus pārapbedīt tur un lai guļ, nevis katrā pilsētā uzturēt nevienam nevajadzīgus svešas armijas monstrus. Apjoziet tad ar sētu. Nav nekāda tūrisma pērle. Nebiju tur jau gadus desmit un neplānoju.
Valmieras monstrs pie Gaujas tas vispār. Tāda teritorija stāv novārtā. Varētu izveidot katram saistošo izklaides parku.

pirms 11 mēnešiem, 2020.05.23 15:32

bezugunsnavdumu

Kāpēc pašvaldībai jātērē nauda videokāmerām? Lai vēstniečiba arī uzstāda, uztur, un lūr tajās, ja viņiem tā vieta tik svarīga.
Valkai ir desmitiem vietas kur videokameru nav, bet vajadzīgas, nevis kautkādi kapi.

pirms 11 mēnešiem, 2020.05.23 15:33

Novados