Pretēji liegumam Valkā notiek protesta akcija 10

Sestdien, 19.decembrī, pretēji Valkas novada domes lēmumam un tiesas liegumam, Valkā pulcējās aktīvisti, izkliedzot saukļus un cenšoties pievērst garāmgājēju uzmanību, kam pievienojās arī no Rīgas puses atbraukusi autokolonna.

Ap pulksten 13:20 Valkā, Rīgas ielā, veikala “top!” stāvlaukumā, iebrauca dažas automašīnas. Vienai no tām uz pārsega bija izklāts Latvijas valsts karogs. Daži cilvēki turpat uz ielas skaļi sarunājās. Vienam no vīriešiem uz muguras bija izklāts Latvijas valsts karogs, otrs, runājot skaļrunī, izsauca dažādus saukļus. Viens no tiem bija: “Tagad cilvēkiem biežāk jāmazgā rokas, nekā kājas un dibens!”

Turpat stāvlaukumā dežūrēja Valsts policija. Likumsargi aicināja netraucēt gājēju kustību un nepulcināt ap sevi cilvēkus. Šie daži cilvēki acīmredzot pārstāvēja biedrību “Sabiedriskie satversmes sargi”.

Garāmgājēji, īpaši vecāka gadagājuma cilvēki, izteica sašutumu par Latvijas valsts karoga zaimošanu. Daži valcēnieši uzskatīja, ka šie cilvēki šādā veidā grib iegūt tikai popularitāti.

Sarunā ar vienu no policistiem uzzinājām, ka no Rīgas uz Valku virzās aptuveni 75 automašīnu liela kolonna.

Tās priekšgalā bija autobuss ar Latvijas un Igaunijas valstu karogiem. Kolonna virzījās pa Rīgas ielu Latvijas – Igaunijas robežas virzienā. Pirmās automašīnas iebrauca stāvlaukumā blakus Valkas autoostai. Atbraukušie pameta savus transporta līdzekļus, pēc kā vairāku stundu garumā piketēja, izkliedza saukļus un sarunājās savā starpā.

Pasākuma kulminācija bija jaunajā Valkas Valgas centrā, kur akcijas organizatori un atbalstītāji uzrunāja klātesošos no autobusa jumta, skaidrojot akcijas mērķus, proti, ka iestājas par brīvību, par tiesībām uz darbu un dzīvi bez ierobežojumiem. Dažs no runātājiem minēja, ka nenoliedz kovidu un to, ka ierobežojumi vajadzīgi, bet vēlas, lai tie ir saprātīgi. Starp oratoriem valcēniešus nemanīja, visi, kuri uzstājās, bija iebraucēji. Tika nodziedātas arī dažas dziesmas. Policija notiekošajā noskatījās, bet nevienu neaizturēja un pasākuma gaitā neiejaucās, vien skandēja aicinājumu nepulcēties un ievērot distanci. 

Komentāri 10

duksis4x4

Es ceru, ka valcēniešiem ar šo publiku nav nekā kopēja...

pirms 4 mēnešiem, 2020.12.19 17:03

bezugunsnavdumu

Ar Valku tur daudziem bija saite. Visādi ex-, un policija ir informēta. Kuri droši ka pie reizes apciemoja arī radus un draugus. Ja pildis likuma normas, daudzi saņems ziemasvētku dāvanas 2000 eur vērtos.
Ja tā turpināsies visās pilsētās, valsts kase papildināsies.
Vismaz kāds labums no kov***.

pirms 4 mēnešiem, 2020.12.20 17:08

kurkulis13

skatamais gabals par notikuso:https://www.youtube.com/watch?v=ebAIQin4C8Q&feature=emb_logo
Ir redzama pilnīga policijas bezspēcība. Ja būtu kaut vai sākuši parbaudīt dokumentus, kā tas pienākas pierobežā, vai tās covidpas, kuri pārgāja pāri robežāi, tas balagāns būtu beidzies nesākoties. bet tā tikai bļaustīties skaļrunī un staigāt pa zālāju, liela māksla nav vajadzīga.

pirms 4 mēnešiem, 2020.12.20 12:57

bezugunsnavdumu

Tas gan. Iedomajas, ka šīs pabiras ir cilvēki. Omegai būtu darbs, dot 5 minūtes pamest laukumu sakarīgiem garamgājējiem, un parējos mēslus ar vēderu dubļos un tad 15 diennaktis par huligānismu.
A tā, viņiem vēl drosme apceļot citas pilsētas, kur notiks tas pats. ķeksim oficiāli, noraidīs, pārtiesāt un atvilkties iznesāt kovidu. Mežā lai tiekas pie attīstības brāļiem.

Lai arī visu lūžņu kolonnu, kur neviena mašīna nemaksāja virs 3000 eur, kas apstiprina faktu, ka tikai pabirām ir bailes no maskas un potes, apturēt pie Viršiem. Lai iet kājām kam reāli vajag piketēt.

Igauņi gan malači, tur balagāns nenotika it nekur, bija novēroti specdienesti, un nostrādāja smuki.

pirms 4 mēnešiem, 2020.12.20 17:03

kraukļa māte

pa velti jau skrēja šo gaisa gabalu, uz Valku...kāda velna pēc, šie tērēja savu laiku, resursus, atkuļoties uz šo greizi lūrošo, aizspriedumiem pilno un vecmodīgo sūnu ciematu, kur cilvēki ir neatbalstoši un vienkārši sakot -tukši

pirms 4 mēnešiem, 2020.12.20 13:37

olekts

Un kas tad mūs te ir pagodinājis? Kāds dziļš latvju dižgars? Rainis? Blaumanis? Aspazija? Vai varbūt kāds pseidospeciālistu dziļos viedokļus salasījies follijcepure no kādas taisni lūrošas, atbalstošas un modernas "lielpilsētas"?

pirms 4 mēnešiem, 2020.12.20 14:20

bezugunsnavdumu

Rīgas friki, ļesapedīsti, jo naudas mašinai nav, zaļās dzīves piekritēji, lgbtisti un parējie muļķi, ierunājas.
Es arī nesapratu Jūsu piketa ideju, tērēt naudu braucot 150 km un atpakaļ.

pirms 4 mēnešiem, 2020.12.20 17:06

bezugunsnavdumu

Bet autobuss tas kronis visam. Skate visticamak pirkta par naudu, jo daļa lukturu nedarbojas, eļļa pil no visiem kaktiem. Kāda publika tāds arī viņiem auto. Es policijas vietā tādu grabažu pilsētā nelaistu, 10 tonnas svārs, ja nu bremzes pārtrauks darboties.

pirms 4 mēnešiem, 2020.12.20 17:10

bezugunsnavdumu

Sauklis par rokām un dibenu skaidri norāda šo pabiru idejas un dzivesritmu. Normāls cilvēks arī bez kovida rokas mazgāja bieži, pirms ēšanas un pēc tualetes apmeklējuma.

Šīe laikam mazgājās upē vasarā vien. Tāpēc tāda sāpe par roku mazgāšanu un maskām un ierobežojumiem. Visa ideja - dzīvi pavadīt mēslos līdz ausim un pavilkt līdzi citus.

Droši, ka tieši viņi brauc pie sarkanas gaismas, mēslo mežos, izbraukā ar automāšinām zālenus, jo ar kājām izbradāt jaunizveidotas promenādes zālienus tiem netraucēja it nemaz. No drona ir bildes kur tie lopi ar kājām stāv dubļos, gan jaunatne, gan viņu vecvecāki, un prātā neatnak doma, ko mēs daram.

Jo prāta nav un šī nespēja pārmantota no paaudzes paaudzē.

pirms 4 mēnešiem, 2020.12.20 17:20

lukiasmi

Šoreiz piekrītu bezugunsnavdumu, tikai nepārcenties, visu, kas bija jāsaka jau pateici. Ir OK. :)

pirms 4 mēnešiem, 2020.12.20 19:15

Novados