Privātā iniciatīva sakopt atpūtas vietu "Zāģezers" guvusi atsaucību 3

Sestdien, 20. jūnijā, pulksten 10 notiks Zāģezera apkārtnes sakopšanas talka. Šo valcēnietes Alitas Plūksnas privāto iniciatīvu solījuši atbalstīt ne tikai valcēnieši un tuvākās apkārtnes iedzīvotāji, bet aicinājumu talkot ievietojis arī kaimiņu – igauņu – laikraksts “Lõuna-Eesti Postimees”. Arī Valgas iedzīvotāji labprāt atpūšas pie Zāģezera, jo viņiem tuvākais ezers atrodas vairāk nekā trīsdesmit kilometrus attālajā Tervā. 

Novada domes izpilddirektora vietnieks – Pilsētas teritorijas apsaimniekošanas nodaļas vadītājs Gints Stālmeisters “Ziemeļlatvijai” skaidro, ka šo talku nerīko pašvaldība. To uzņēmusies darīt A. Plūksna, kura kopš pavasara veic arī pilsētas dārznieces amata pienākumus. A. Plūksna “Ziemeļlatvijai” atzīst, ka, kopš viņa regulāri informāciju par padarītajiem darbiem ievieto sociālajos tīklos un arī “Ziemeļlatvijā”, iedzīvotāji labprāt atbalsta viņas centienus, piemēram, dāvinot daudzgadīgās puķes. Pati A. Plūksna jaunajai dobei iegādājusies tūju un divus skujeņus. Tā arī tapusi jaunā, krāšņā puķu dobe pie bijušā stāvlaukuma labajā pusē, pagriežoties uz Zāģezeru. Vairums šīs acīmredzamās, pozitīvās pārmaiņas slavē, bet ir arī šoferīši, kuri uztraucas, ka saulainajās dienās nebūs, kur novietot auto, jo stāvlaukuma iebraucamajam ceļam priekšā pievelti lieli akmeņi. Ir arī tādi autobraucēji, kuri uzskata, ka labi vien ir, jo novērojuši, ka dažs labs ar savu automašīnu iebrauc gandrīz ezerā. 

Ja sestdienas rītā rodas vēlme kopīgai talkošanai, A. Plūksna aicina zvanīt uz mobilo tālruni 28320269. Lūgums līdzi ņemt darbarīkus – lāpstas, grābekļus, dakšas. Ja ir vēlme strādāt, bet nav ar ko, talkas rīkotāja iespēju robežās nodrošinās ar darbarīkiem. Plānots, ka talkā varētu vietās, kurās netiek klāt ar tehniku, izplēst ūdenszāles. Ir doma arī izbūvēt pievilcīgu ugunskura vietu. 

Pēc talkas plānots neliels pikniks, tāpēc talcinieki aicināti pēc saviem ieskatiem līdzi ņemt “groziņu”.

“Ziemeļlatvija” jau rakstīja, ka, iespējams, šovasar pie Zāģezera vietējais sabiedriskās ēdināšanas uzņēmums SIA “Pedelīte” varētu uzsākt tirdzniecību kioskā, kas uz pludmali atvests no pilsētas. SIA “Pedelīte” īpašniece Albīna Kārkliņa stāsta, ka nedēļas sākumā pašvaldība kioskam, kas nokrāsots kā robežstabs, pieslēgs elektrību, vēl jāsakārto jautājumi saistībā ar kases aparātu, un tad arī tiks uzsākta tirdzniecība.

Komentāri 3

veletajsv

Urnu! Nē lielo konteineru atkritumiem! Lūuuudzu!!!!!
Šorīt biju pie ezera, apstaigāju abus krastus. Atkritumi pie galdiņiem! Urnas pārbāztas, maisiņi un cita draza turpat mētājas. Aplūkoju apkārtni un tiešām, nav jau kur likt!
Nu viss taču ir tik vienkārši, bet gadiem vienas un tās pašas problēmas.

pirms 11 mēnešiem, 2020.06.18 09:37

bezugunsnavdumu

Kādas tev vēl urnas? Naudas domē nav. Krauklis par pedējo naudu nopirka jaunu no salona Audi A6 versijā Quattro Limusine par 42000 eur. Drazu var mest kur pagadās.

Dome dzīvo cerībās, ka līdzīgi, kā ar dārznieci, kuras darbs normālā firmā maksātu no 1500 eur.
Atradīsies arī metinātājs, kurš par velti domei un par naudu sev, sametinās un uzstadīs, bet Krauklis domās kur vēl naudu notrallināt.

pirms 11 mēnešiem, 2020.06.18 15:59

veletajsv

Es nedomāju, ka ir jāmetina, bet gan jānoslēdz līgums ar atkritumu apsaimniekotāju par vēl vienu konteineru. Tik vien!

pirms 11 mēnešiem, 2020.06.18 17:15

Novados