Rudens sezonā tautas lietišķās mākslas studijā "Smiltene" vairāki jaunumi

Tautas lietišķās mākslas studija “Smiltene” ir pieņēmusi darbā jaunu aušanas pulciņa vadītāju, tādējādi varēs turpināt nodarbību norisi.  Septembrī jaunā vadītāja Daiga Melnace strādā ar esošajām studijas dalībniecēm, bet oktobrī tiks uzņemtas jaunas.

Tautas lietišķās mākslas studijas (TLMS) “Smiltene” vadītāja Liene Strazdiņa stāsta, ka jau līdz šim dalībnieces studijā apguva aušanas tehnikas, iepazīstot senču bagāto mantojumu, tāpat ir iespēja apgūst kompozīcijas un krāsu mācības pamatus, bet galvenais ir aušanas iemaņu praktizēšana. 

“Nodarbības notiks divas dienas nedēļā un tās vadīs Daiga Melnace no Jēkabpils, kura ar lielu prieku dalīsies zināšanās ar aušanas pulciņa dalībniekiem. Daigas aizraušanās ar aušanu aizsākās pirms deviņiem gadiem, kad uzauda pirmos brunčus. Aušanas prasmes apguvusi, darbojoties pie Janīnas Grāveres Valmieras Valsts ģimnāzijas Tautas lietišķās mākslas studijā “Riekums” un pie Gaļinas Birkavas, kad viņa vēl vadīja studiju “Valmiera”, bet pašlaik ar aušanu nodarbojas pašas mājās, kur ir uzstādītas četras stelles. Daiga pieņem pasūtījumus tautiskajiem brunčiem, lakatiem un citiem audumiem, daudz sadarbojas ar Rasas Ozoliņas Aušanas darbnīcu “Rūja”, šujot vainagus tērpiem,” laikrakstam stāsta L. Strazdiņa.

Aušanas pulciņš ir paredzēts gan iesācējiem, gan jau pieredzējušiem audējiem. Dalībniekiem ar pieredzi tiek dota iespēja piedalīties dažāda mēroga izstādēs, projektos, izglītojošos pasākumos, dalībā pieredzes apmaiņā, kā arī aust dažādu veidu audumus. “Savukārt dalībniekiem bez vai ar nelielām priekšzināšanām aušanā piedāvājam iepazīties ar stellēm, audumu veidiem, tehnikām un to atrisinājumiem, aužamiem materiāliem, auduma aprēķināšanu, steļļu iekārtošanu, kompozīciju lietišķajā mākslā. Jauno dalībnieku pieteikšanos vēl izziņosim, tāpat vēl ir jāvienojas par konkrētiem laikiem,” teic TLMS “Smiltene” vadītāja.

L. Strazdiņa atklāj, ka rudens sezonā studijā tiks uzsākta vairāku projektu īstenošana. TLMS “Smiltene” dalībniecēm būs jāšuj 18. gadsimta Vidzemes tērpi, kā jaunums būs iespēja apgūt ādas izstrādājumu izgatavošanu. “Vēl mums ir apstiprināts projekts par jaunu mēbeļu iegādi, kas ļaus uzlabot darba apstākļus,” piebilst studijas vadītāja.

Novados