Rūpnieciskās ražošanas ēkai Smiltenē pretendenti atkal nepieteicās 8

Bez rezultāta noslēgusies 23. janvārī Smiltenes novada pašvaldības izsludinātā  Smiltenē, Limbažu ielā 8, uzceltās rūpnieciskās ražošanas ēkas mutisku nomas tiesību izsole.

Šī bija jau otrā reize, kad tāda tika sarīkota, un tāpat kā pirmajā izsolē pērn rudenī, arī šajā nepieteicās neviens pretendents.

Nekustamā īpašuma Limbažu ielā 8 (ēkas un zemes) īpašniece ir Smiltenes novada dome. Investīciju objekts sastāv no ražošanas ēkas jaunbūves, ar ēku saistītas brauktuves un stāvvietas, kas sastāv no asfaltbetona ceļiem un bruģētiem laukumiem.

Nomas objekta nosacītā nomas maksa un izsoles sākuma cena izsolē 23. janvārī bija 2000 eiro (bez pievienotās vērtības nodokļa) mēnesī. Tas ir mazāk, nekā bija noteikts pirmajā plānotajā, bet nenotikušajā izolē (toreiz nomas objekta nosacītā nomas maksa un izsoles sākuma cena bija 3643,75 eiro bez PVN mēnesī). Objekta iznomāšanas termiņš  ir 12 gadi no nomas līguma spēkā stāšanās dienas.

Nomas objekts tiek iznomāts nomniekam biznesa plānā paredzētās komercdarbības veikšanai ar ierobežojumiem, kas noteikti izsoles noteikumos, un ar citiem iznomāšanas nosacījumiem, piemēram, nomniekam līdz 2023. gada 31. decembrim nomas objekta teritorijā jāveic nefinanšu investīcijas savos nemateriālajos ieguldījumos un pamatlīdzekļos ne mazāk kā 82 tūkstošu eiro vērtībā un jāizveido ne mazāk kā divas jaunas darba vietas.

Tagad Smiltenes novada domei jālemj par nākamās izsoles organizēšanu.

Komentāri 8

koledza6

Interesants gājiens - vispirms uzceļam un tad domājam pielietojumu (vai kādam vispār vajadzēs). Nomas maksu pazemina un tāpat nevienam ēka nav vajadzīga, tātad pašvaldības "biznesa plāns" ir izgāzies, jo plānotie ieņēmumi nebūs un nauda ir izlietota nelietderīgi. Vai kāds atbildīgais arī būs? Neviens "privātais" šādu izšķērdību nevarētu atļauties, jo par kļūdām jāatbild ar savu naudu. Bet pašvaldības darbiniekiem ir "lielais pašvaldības maks" un ja nevienam nav jāatbild par kļūdām, tad jau visādus projektus var bīdītt.

pirms gada, 2020.01.28 22:52

Ērls

Pat Valkas novadā, visu nemīletajai, atradās jaunajai ražošanas ēkai nomnieks, bet Smiltenē, veiksmes stāsts, neviens nepiesakās. Vai tik nebūs tā, ka nolaidīs cenu, jo neviens nepiesakās, un tad par svietmaizi izīres kādam savējam?

pirms gada, 2020.01.29 18:46

duksis4x4

... Valkas objekti gandrīz 10x lētāki

pirms gada, 2020.02.02 11:22

duksis4x4

Ja nolaidīs cenu līdz dzīvokļa īres maksai mēnesī, gan jau kāds pieteiksies.

pirms gada, 2020.01.30 00:08

liib

Pašvaldības izpratne par uzņēmējdarbību ir ļoti vāja. Uzņēmēji tai ir kā slaucamas govis. Pašvaldībai šķiet, ka uzņēmējs sev naudu smeļ kā no akas. Taču uzņēmējs, lai nopelnītu, rēķina katru centu un domā desmit soļus uz priekšu. Galu galā viņam arī jāpelna. Ierēdnim nesāp galva, kad nojūk, piemēram, dators vai jeb kas cits. Jo par pašvaldības budžetu to salabos vai pat nomainīs uz jaunu. Ir vienkārši strādāt, kad tev viss nodrošināts. Uzņēmuma gadījumā, tas tiešā veidā sit pa uzņēmēja kabatu. Turklāt tā ierēdņu augstprātīgā attieksme. Komunicējot ar vairākiem uzņēmējiem, man bieži nākas to dzirdēt. Pašvaldības ierēdņiem ir tā sakāpis galvā, ka nelabi metas klausoties par viņu attieksmi.... Deputātiem šķiet, ka viņi lemj un ir novada galvas, bet patiesībā viņus pēc saviem uzskatiem, vēlmēm un interesēm groza un vada ierēdņi.

pirms gada, 2020.01.31 14:58

bezugunsnavdumu

Labāk celtui vnk angārus. Pēc ss datiem viens maksā ap 20000 eur. Tādus desmitiem, un atrastos īrētāji, kuri iekšā izbūvētu pa savam, kā tik jumts būtu.

A te izmests miljons, ēka pārāk smagnējā, telpas nevar konfigurēt, un'ires maksa kosmoss.

pirms gada, 2020.02.02 08:22

duksis4x4

Ar steigu jāuzbliež nākošais šāda veida objekts! Sporta halles nu pamatā visas sabūvētas, otkati sarūk.

pirms gada, 2020.02.06 12:49

Novados