Sāks uzturēt kārtību Valkas un Valgas kopīgajā centrā 9

Jaunajā Valkas un Valgas kopīgajā centrā vēl šur tur redzama būvnieku rosīšanās, bet valcēnieši interesējas, kam centrā būtu jāvāc vēja sapūstās koku lapas. Ar šo jautājumu “Ziemeļlatvija” vērsās pie novada domes izpilddirektora Aināra Zābera, kurš ir pašvaldības atbildīgā amatpersona saistībā ar šī vērienīgā daudzmiljonu projekta īstenošanu. Izpilddirektors skaidro, ka trešdien pašvaldība faktiski pārņēmusi atbildību par centrālā laukuma sakoptību un atkritumu urnām. 

A. Zābers stāsta, ka juridiski objekta nodošana notiks 12. decembrī un līdz tam laikam būvniekiem ir jānovērš defekti. Pašvaldības amatpersona uzsver, ka pagaidām vēl nav pieņemts ne apgaismojums, ne arī videonovērošana. Šajā jomā būvnieki vēl rosās, jo ne visur apgaismojums darbojas. 

A. Zābers piekrīt, ka līdz ar kopīgā centra pārņemšanu būtiski pieaugs darba apjoms novada domes Pilsētas teritorijas apsaimniekošanas nodaļai. Līdz gada beigām nodaļai būs jātiek galā ar šogad piešķirtajām finansēm, bet, plānojot nākamā 2021. gada budžetu, tikšot izskatīts jautājums par finansējuma piešķiršanu, lai nodaļā varētu algot vairāk darbinieku līdz ar darba apjoma palielināšanos. A. Zābers spriež, ka līdz gada beigām problēmas varētu rasties vienīgi tad, ja pēkšķi uzkrīt bieza sniega kārta. Tas var radīt papildu izdevumus, un arī nodaļas strādniekiem būs jāspēj tikt galā ar darbiem.

A. Zābers skaidro, ka lēmums uzsākt centra apsaimniekošanu jau pirms nodošanas pieņemts, lai iedzīvotājiem nerastos sarežģījumi pārvietojoties, jo pašvaldībai bijušas tiesības šo teritoriju turēt slēgtu līdz objekta juridiskajai nodošanai un pieņemšanai. Novada dome izlēmusi tomēr tā nerīkoties un ļaut baudīt jaunā centra burvību. 

Tāpat vairāki valcēnieši norādījuši, ka kopīgajā centrā novietoti atpūtas soliņi ir zemi. Šonedēļ “Ziemeļlatvija”  lūdza kādam gara auguma cilvēkam apsēsties uz soliņa, kas uzstādīts uz pašas Latvijas - Igaunijas robežas pāri Varžupītei. Vīrietis atzina, ka soliņš ir neērts un izteica pieņēmumu, ka arī senioriem varētu būt grūtības apsēsties un piecelties. Turklāt šis soliņš uz pašas robežas ar abu valstu karogu attēliem uz atzveltnes būs ne tikai vietējo, bet arī tūristu iecienīts.

Komentāri 9

talavietis

Celiņu ir daudz un visi vairāk vai mazāk ved vienā virzienā, bet ir tādi celiņi, kuru segums ir neizprotams. Saliktas plāksnes ar atstarpēm un nekādā veidā to izvietojums nav ērts iešanai kājām gājējiem, vēl neērtāks tas ir vecākiem ar bērnu ratiņiem un iespējams arī veciem ļaudīm ar kustību traucējuiem. Dīvaini izmēri ir arī kāpieniem, jo izskatās, ka pēc kāpienu formulas tie nav būvēti. Vēl viena acīs krītoša problēma ir bruģa atdalošā josla starp autoostas iebrauktuvi un vieglo automašīnu stāvvietu laukumu. Tā ir par šauru un atsevišķi vieglo modeļi, kā arī mikroautobusi parkojoties līdz bordai nereti atrodas jau autobusu iebrauktuves daļā. Līdz ar to šajā šaurajā bruģa zonā izvietotās laternas arī traucēs parkoties vieglajiem, kā arī traucē garāku autobusu pagriezienos.

pirms 6 mēnešiem, 2020.11.09 10:21

bezugunsnavdumu

Ko gribēt, ja arhitekti bija spānņi, un visu taisīja pēc spāņu modes. Viss projekts ir idiotisks, toties kāds labi nopelnīja, un tas ka arhitekti nebija no Baltijas valsts, nav sakritība. Kurš no mums prot spāņu valodu, lai meklēt galus. Es nebūšu izbrīnīts, ja kāds no domes ar šo projektu ir saimnieks villai Spānijā.

pirms 6 mēnešiem, 2020.11.09 19:10

talavietis

Tad kad uzsnigs sniegs (ja uzsnigs), teritorija starp nojumi ir bērnu rotaļu laukumu būs vieglo automašīnu slidotava, jo jau tagad tur ir pēdas no saulīšu griezējiem un beigsies ar to, ka kāds iedriftos rotaļu laukumā.

pirms 6 mēnešiem, 2020.11.09 10:28

bezugunsnavdumu

pa dienu lauķi ar 1982 gada bmw ne driftē, jo vergo gaterī, bet pa naktī bērnu laukumā nebūs. ja iedriftos, par vienu spaini ielās mazāk.

pirms 6 mēnešiem, 2020.11.09 19:16

bezugunsnavdumu

Kāda starpība, ka soliņi neērti, toties Krauklim sieva nopirka jaunu mašīnu, 30000 eur vērto.
Dīvaina sakritība.
Marka, modelis: MERCEDES BENZ C180 D
Reģistrācijas numurs: VL40

pirms 6 mēnešiem, 2020.11.09 19:06

bezugunsnavdumu

Visnertākais soliņs ir pretī tiesai, kur bija robežsargu būda. Viņi ir slīpi.

pirms 6 mēnešiem, 2020.11.09 19:07

veletajsv

Jā, gāju garām, skatījos un domāju, vai lielie vīri ir pamēģinājuši pasēdēt ilgāku laiku uz tiem.

pirms 6 mēnešiem, 2020.11.10 11:02

veletajsv

Vai pārbaudītāji ķiverēs pamēģināja objektu izbraukt ar ratiņkrēslu? Vismaz varēja Artūru pasaukt, lai notestē. Citādi soctīklos tik spaida pogas un domā, ka puisim kaut kāda balva vajadzīga. Varbūt labāk sakārtot Sēlijas ielu, lai ikdiena būtu nepazemojoša!

pirms 6 mēnešiem, 2020.11.10 11:05

bezugunsnavdumu

Ierasta ietve uz Rimi gaŗam piemineklim Valka 400, šķiet apzināti izveidota neērta gājējiem. Un tiltiņš tieši tur kur ir, nav sakrtība. Agrāk, kad būveja Selver bija projekts par galeriju uz Valku. A4D lapā ir skices. Toreiz kautkā nepaveicās, toties šobrīd viss ir izveidots tā, lai ērti būtu iet tieši Selver, bet uz Rimi mest apli.

pirms 6 mēnešiem, 2020.11.11 21:07

Novados