Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Sākušās Eiropas Parlamenta vēlēšanas! Tehnisku problēmu dēļ balsot var tikai savā iecirknī!

Eiroparlamenta vēlēšanas Latvijā notiks sestdien, 25. maijā, taču novēlēt iespējams arī trīs dienas pirms vēlēšanām – trešdien, ceturtdien un piektdien. 

Atdot savu balsi iepriekšējā balsošanā var ceturtdien no plkst. 9 līdz 12, piektdien no plkst. 10 līdz 20. “Ziemeļlatvija” pirmajā pirmsvēlēšanu dienā novēroja visai lielu iedzīvotāju aktivitāti. Uzrunātie atzina, ka “labāk ātrāk, lai sestdiena brīva. Sestdien nebūs laika, jo Valkā būs lielais koncerts. Sestdien jābrauc uz dārzu” u.tml.

Latvijas iedzīvotājiem jāievēl astoņi no kopumā 751 EP deputāta. Jaunais sasaukums strādās no 2019. līdz 2024. gadam.

Uz ievēlēšanu no Latvijas pretendē 16 saraksti un kopumā 246 deputātu amata kandidāti. Deputātu vietu sadalē nepiedalīsies tie kandidātu saraksti, kuri būs saņēmuši mazāk par 5% vēlētāju balsu.


Vairāk informācijas par Eiropas Parlamenta vēlēšanām, balsošanas iecirkņiem, kandidātu sarakstiem u.c. informācija pieejama Centrālās vēlēšanu komisijas mājaslapā.

Novados