Sākusies pieteikšanās uz meistarklasi “Plosta siešana” Strenčos

Jau rakstījām, ka šogad ierastajā laikā – maija trešajā sestdienā – Gaujas plostnieku svētki Strenčos nenotika, ņemot vērā Latvijā izsludināto ārkārtējo situāciju “Covid-19” izplatības ierobežošanai.

Gaujas plostnieku svētkus Strenčos svinēs 1. augustā. Lielā plosta un arī plosta ekspedīcijas gan nebūs. Būs mazāks plosts ar divām plenēm, taču to šoreiz varēs siet ikviens interesents, ja vien pagūs laikā pieteikties uz meistarklasi “Plosta siešana”.

Šī meistarklase tiks rīkota Strenču novada domes projektā “Gaujas plostnieku tradīcija”, lai plostnieku amata prasmju apgūšanā iesaistītu plašāku interesentu loku, informē projekta vadītāja Madara Ribozola. Par dalību pasākumā nav jāmaksā.

Pieteikties var  plostniecības interesenti, sākot no 16 gadu vecuma, zvanot uz tālruni 64715667.  

Pieteikšanās atvērta, līdz meistarklases interesentu skaits sasniegs 20 cilvēkus, kas ir maksimālais dalībnieku skaits meistarklasē, tāpēc atlikt zvanīšanu uz pēdējo brīdi nav vēlams.

Plosta siešanas meistarklase 1. augustā notiks Strenčos, Gaujmalā pie lielās peldētavas, no pulksten 13 līdz aptuveni pulksten 20. Meistarklasi vadīs biedrības “Gaujas plostnieki” valdes loceklis, strencēnietis Jānis Vāvere, viens no Gaujas plostnieku tradīcijas atjaunotājiem un uzturētājiem mūsdienās.

Meistarklasē dalībnieki apgūs teorētiskās zināšanas un praktiskās iemaņas pleņu un plosta siešanā un plosta aprīkošanā, bet noslēgumā paši pludinās plostu līdz krastam pie Gaujas plostnieka skulptūras. Meistarklases laikā ar atmiņu stāstiem par plostniecību dalīsies bijušais kokmateriālu pludināšanas aroda praktizētājs Māris Ansis Mitrevics.

Meistarklase “Plosta siešana” norisināsies, pateicoties akciju sabiedrības “Latvijas valsts meži” un Valsts kultūrkapitāla fonda atbalstītās Vid­zemes kultūras programmas 2020 finansējumam (projektam “Gaujas plostnieku tradīcija”).

Novados