Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Sedas iedzīvotāji – bez dzeramā ūdens

Septembra nogale nepatīkama izvērtās Strenču novada Sedā. Pilsētas ūdensapgādes sistēmā notikušās avārijas dēļ iedzīvotāji vairāk nekā nedēļu izjuta pamatīgas neērtības, it īpaši daudzdzīvokļu namu augšējo stāvu iemītnieki, un visas nebūšanas vēl nav beigušās.

“Kā nakts, tā nav ūdens. Cilvēki uz tualeti nevar aiziet. Pēc tam no rīta ūdeni sāk padot, bet tas nāk tumši brūns, tādu nekur nevar likt.  Cilvēki ir sašutuši līdz sirds dziļumiem,” “Ziemeļlatvijai” aizvadītās nedēļas nogalē stāstīja Sedas iedzīvotāja Nadežda Parļuka.

Ne dzert, ne veļu mazgāt

Vēršoties pašvaldībā, viņa uzzinājusi par notikušo avāriju, taču uzskata, ka  tik ieilgusi avārijas seku novēršana nav pieļaujama un uzsver, ka cilvēkiem “pēc likuma ir jādzer labs ūdens”. Turklāt, ja vieni Sedas iedzīvotāji var aizbraukt pēc avotiņa ūdens, tad gados vecie sedēnieši to nespējot, un rezultātā viņi palikuši bez laba dzeramā ūdens un dzīvo neapskaužamos apstākļos.

Kopš aizvadītās piektdienas situācijas Sedas pilsētas centralizētajā ūdensapgādē ir nedaudz uzlabojusies, ūdens tagad tiek padots arī naktīs, taču tāpat ir duļķains un rūsains, ar nosēdumiem, stāsta vietējie iedzīvotāji. Tādā nevarot veļu mazgāt, nemaz nerunājot par dzeršanu.

Vairāk lasiet laikraksta "Ziemeļlatvija" 2. oktobra numurā.

Novados