Šķērsošana prasa ilgāku laiku

Valsts ceļu tīklā patlaban noris intensīva būvdarbu sezona, kopumā remontdarbi notiek 117 ceļu posmos un autovadītājiem jārēķinās ar satiksmes ierobežojumiem. VSIA “Latvijas Valsts ceļi” aicina, plānojot braucienus, iepazīties ar satiksmes ierobežojumiem būvdarbu kartē, kas atrodama uzņēmuma mājaslapā, kā arī ierēķināt papildu laiku remondarbu posmu šķērsošanai.

Pēc “Latvijas Valsts ceļu” sniegtās informācijas šobrīd mūspusē lielākie satiksmes ierobežojumi uz valsts galvenajiem autoceļiem notiek uz Vidzemes šosejas (A2) posmā no Smiltenes pagrieziena līdz Grundzālei, kur tiek atjaunots ceļa segums. Divos posmos satiksmi organizē ar luksoforu, ātruma ierobežojums 50 un 70 km/h, remontposma šķērsošanas laiks ir 25 minūtes. 

Ar satiksmes ierobežojumiem jārēķinās arī, pārvietojoties pa valsts reģionālajiem autoceļiem. Uz autoceļa Smiltene–Velēna–Gulbene (P27) posmā no Vidzemes šosejas (A2) līdz Ūdrupei sākta seguma atjaunošanas defektu novēršana, vienā posmā satiksmi regulē ar luksoforu, ātrums ierobežots līdz 50 un 70 km/h un posma šķērsošanai nepieciešamas 30 minūtes.

Seguma atjaunošana notiek arī autoceļa Rauna (Vidzemes šoseja)–Drusti–Jaunpiebalga (P29) posmā no Raunas līdz Drustiem. Divos posmos satiksme tiek organizēta ar luksoforu, ātruma ierobežojumi 50 un 70 km/h un paredzamais remonta posma šķērsošanas laiks ir 35 minūtes.

“Ziemeļlatvija” atgādina, ka būvdarbi turpinās arī uz autoceļa Valmiera–Smiltene (P18), posmā no Smiltenes līdz pagriezienam uz Vāli ir trīs luksofora posmi, ātrums ierobežots līdz 50 un 70 km/h un posma šķērsošanai nepieciešamas 40 minūtes. 

Ilgstoši turpinoties karstumam, Latvijā autovadītājiem jārēķinās arī ar to, ka virs trīsdesmit grādiem gaisa temperatūras uzkarst autoceļu asfalta segums. Tāpēc posmos, kas ir sliktā tehniskā stāvoklī un bedru labojumu vietās, var veidoties izsvīdumi, kuri var būt slideni. “Latvijas Valsts ceļu” Komunikācijas daļa un Satiksmes informācijas centrs informē, ka īpaša uzmanība ceļa stāvoklim un šiem izsvīdumiem ir jāpievērš motobraucējiem, kuriem var traucēt arī smilts, ar ko tiek kaisītas izsvīdumu vietas.

Ceļa segumu svīšana ir atkarīga arī no satiksmes intensitātes – jo tā augstāka, jo vairāk bitumena emulsijas tiek izspiests uz seguma virsmas un lielāka iespēja, ka parādīsies svīdumu vietas.

Novados