Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Smiltenē rīkos veselīga uztura meistardarbnīcas vecākiem cilvēkiem

Lai veicinātu ēdiena pagatavošanas praktisko iemaņu attīstīšanu, kā arī, lai uzzinātu, kā pagatavot veselīgu un uzturvielām bagātu ēdienu, Smiltenes tehnikuma jaunā restorāna telpās septembra nogalē tiks rīkotas veselīga uztura meistardarbnīcas pirmspensijas un pensijas vecuma cilvēkiem.

Smiltenes novada pašvaldība projekta “Pasākumi vietējās sabiedrības veselības veicināšanai Smiltenes novadā” ietvaros jau iepriekš iedzīvotājiem ir devusi iespēju apmeklēt bezmaksas meistardarbnīcas, kuras vada jomas profesionāļi. Nodarbības, kurās dalībnieki strādā grupās, notiks piektdienās. 

“Veselīga uztura ievērošana nodrošina organismu ar neaizstājamām uzturvielām, kas nepieciešamas enerģijai. Mūsdienu novērojumi liecina, ka ēdiena pagatavošanas prasmju un laika trūkuma dēļ tiek izvēlētas neveselīgas uzkodas vai ātri pagatavojumi produkti, tostarp maizītes, ātras zupas, saldētie produkti. Tas ir neveselīgs uzturs, kas veicina dažādu sirds un asinsvadu saslimšanas,” stāsta projekta vadītāja, Smiltenes novada Sociālā dienesta sociālā darbiniece Anita Šteinberga.

Viņa teic, ka iegūtās zināšanas un prasmes pēc tam dalībnieki varēs izmantot veselīga dzīvesveida veidošanā ģimenē. 

Svarīgi, ka nodarbībās var pieteikties arī tie iedzīvotāji, kas ir piedalījušies iepriekšējās meistardarbnīcās un ir ieinteresēti papildināt zināšanas. Ņemot vērā, ka līdz šim par veselīga uztura meistardarbnīcām bijusi liela interese, Smiltenes novada iedzīvotāji aicināti pieteikties jau tagad, zvanot A. Šteinbergai uz 28680831. 

Sociālā darbiniece atklāj, ka projekta ietvaros reizi gadā meistardarbnīcas notiek gan jaunajām māmiņām, gan vecākiem cilvēkiem, gan arī skolēniem, kam tās plānotas rudenī.

Novados