Smiltenē svētkos - no mīlestības sirdīm līdz kuplai ģimenei

Šajā Ziemassvētku un Jaunā gada gaidīšanas laikā Smiltenes pilsētā cilvēku iecienīta fotografēšanās vieta gan dienas gaismā, gan tumsā ir Vecajā parkā, netālu no Parka viesnīcas “Brūzis”.

Smiltenes novada pašvaldība parūpējusies par vēl vienu vides objektu blakus popularitāti jau ieguvušajām metāla sirdīm, pie kurām jaunlaulātie var pieslēgt piekaramās atslēgu slēdzenes kā savas mīlestības apliecinājumu.

Lai pašiem un ciemiņiem prieks!

Ja šo sirsniņu vides objektu sauc “Vieta, kur mīlēt”, tad blakus tam šoziem ir redzams simbolisks mīlestības turpinājums – ģimene, ko “iemieso” pieci piparkūku cilvēciņi: mamma, tētis un trīs bērni.  Šā vides objekta idejas autore Smiltenes novada domes teritorijas apsaimniekošanas speciāliste Agija Kukaine teic, ka abi vides objekti viens otru papildina un ir novēlējums mīlošiem cilvēkiem dibināt ģimeni un laist pasaulē bērnus.

Sirdis un piparkūku ģimene diennakts tumšajā laikā ir izgaismotas, harmonējot ar otrā gājēju celiņa pusē dīķa krastā ar elektrisko lampiņu virtenēm izgaismoto un sniegpārslām izrotāto lapeni, kas arī ir cilvēku iecienīts pastaigu mērķis.

Jauno vides objektu – piparkūku cilvēciņu ģimeni – darinājusi Laun­kalnes pagasta SIA “Balteru attīstības grupa” – tas pats uzņēmums, kura “rokraksts” jau ir redzams Smiltenes centrā, proti, tie ir piparkūku namiņi skvērā pie pašvaldības ēkas. Arī launkalniešu jaunākais veikums, piparkūku ģimene, ir kvalitatīvs, SIA “Balteru attīstības grupa” darbu  uzteic Agija Kukaine un novēl visiem mierpilnus, gaišus un ģimeniskus gaidāmos svētkus.

“Ir skaisti!” Smiltenes Ziemassvētku rotājumus gan pilsētas centrā, gan Vecajā parkā atzinīgi vērtē jaunās māmiņas  smiltenietes Zane Gavare un Liene Jēkabsone, vienīgi nožēlo, ka nav sniega, – tas svētku noskaņojumu tikai paspilgtinātu. “Patīk, ka ir gan pašiem, kur aiziet, gan ciemiņus aizvest. Vakarpusē braucām cauri pilsētai, un nopriecājos, cik skaists – kā pasakā – ir skvēriņš pie domes ēkas,” piebilst Liene Jēkabsone.

Jaunums šajā pasaku stūrītī ir divi lielāki tumsā izgaismoti ziemeļbrieži – SIA “Adam Decolight Latvia” dekori.

Savukārt Smiltenes Ziemassvētku egles rotājumus šoziem papildina sniegpārslas  –  ja jau sniegs no debesīm krīt reti un ātri nokūst, tad lai eglei tomēr tiek kāds baltums.

Pašvaldība katru gadu papildina pilsētas vides objektus un dekorus, lai sagādātu smilteniešiem un pilsētas viesiem jaunus pārsteigumus un prieku.

Tikšanās reize – 31. decembris

Ikdienas steigā svētku rotājumi reizēm paliek nepamanīti, bet drīz par tiem Smiltenē varēs atkal  priecāties, kopā sagaidot jauno 2020. gadu.

31. decembrī no pulksten 23  līdz pusnaktij Baznīcas laukumā notiks dažādas svētku aktivitātes, – varēs izliet laimi, uzzināt astroloģisko prognozi nākamajam gadam, fotogrāfijās atskatīties uz 2019. gadu Smiltenes novadā, kopā ar duetu Jāni Siliņu un Mārtiņu Āboliņu kopā dziedāt iemīļotas latviešu dziesmas un sasildīties pie karstas tējas krūzes.

Tieši pusnaktī virs Smiltenes debesīm uzmirdzēs svētku salūts. 1. janvārī pulksten 00.30 Smiltenes pilsētas Kultūras centrā sāksies svētku balle, kurā spēlēs Smiltenes grupa “Propelleris” (ieeja par maksu).

Novados