Smiltenē, Teperī – gaismas oāze

Smiltenē, Tepera ezerā, šovasar strūklaka nav vienīgais izgaismotais objekts. Iemirdzējies ir arī tilts uz salu, un atšķirībā no strūklakas tāds tas diennakts tumšajā laikā  būs pastāvīgi,  arī rudenī un ziemā.

Pēc novada domes pasūtījuma uzņēmums “Ceļinieks 2010” nomainīja tilta dēļu klāju un bojātās koka konstrukcijas. Papildus  remontdarbu laikā tiltam tika izbūvēts apgaismojums, kā rezultātā tilts izgaismojas, iestājoties diennakts tumšajam periodam, aptuveni  vienlaicīgi ar Tepera promenādes apgaismojuma ieslēgšanos, informē Smiltenes novada domes Saimnieciskās darbības nodaļas vadītāja Ilze Sausā.

“Ja nevajag, tilta apgaismojumu var atslēgt, taču pagaidām tādas domas nav,” viņa piebilst.

Tagad Vecā parka rekonstrukcijas darbi turpināsies tuvāk Pils un Abulas ielu krustojumam, proti, tur notiks Vecā parka un Smiltenes Vidusezera hidrotehnisko būvju pārbūve un ezera tīrīšana. Smiltenes novada pašvaldības izsludinātajā atklātajā konkursā par šo darbu veikšanu uzvarēja uzņēmums “8.CBR” ar 826 372,64 eiro lielu finanšu piedāvājumu, neskaitot pievienotās vērtības nodokli. 

Plānots, ka Vidusezera tīrīšana varētu sākties, iespējams, oktobrī, tiklīdz būs pieejama vajadzīgā tehnika, kas šobrīd ir ļoti noslogota, informē pašvaldība.

Novados