Smiltenes novada bibliotēkā klāt jaunās grāmatas

Smiltenes novada bibliotēka saņēmusi kārtējās jaunās grāmatas, kas izstādē būs izliktas  24., 25. un 26. oktobrī.
 
“Grāmatas iespējams rezervēt, vai nu atnākot uz bibliotēku, vai arī attālināti bibliotēkas elektroniskajā katalogā, kas ir iespējams tikai kataloga autorizētajiem lietotājiem,” norāda Smiltenes novada bibliotēkas vecākā bibliotekāre Ilona Rozīte.

Jaunās grāmatas lietotājiem sāks izsniegt  29. oktobrī.

Jaunumu klāstā ir, piemēram, uztura speciālistes Alises Kindzules grāmata “Ar uzturu uz tu”, kurā apkopotas jaunākajos pētījumos balstītas atziņas par to, kas veido uzturu, un ieteikumi, kā gudri kombinēt produktus, kas būs garšīgi un veselīgi bērnam, kuri ēdieni mazina stresu un ārstē un citas ikdienā izmantojamas gudrības.

Rakstniece Nora Ikstena savā apaļas jubilejas gadā nāk pie lasītājiem ar īpaši atlasītu stāstu un eseju izlasi “Mīlestība”. Mīlestība ir ceļš, ko autore rauga kā cilvēkam iespējamo tapšanu par personību – rimti atzīstot un  pieņemot visu, kas šķietami lieks dvēseles mieram: gan sāpes, pazemojumu, noraidījumu un izmisumu, gan  pārvarīgas alkas un plosošas vēlmes. 

Muzikālā teātra aktieris, režisors, vokālais pedagogs un pedagoģijas zinātņu doktors Edgars Kramiņš ir sagatavojis patīkamu pārsteigumu teātra mīļiem jaunajā teātra sezonā – jaunu teātra mākslai veltītu grāmatu. Tā ir monogrāfija “Sarunas bez robežām”, kas veltīta aktierim, režisoram, dramaturgam, teātra vēsturniekam, stāstniekam un pedagogam Kārlim Pamšem un atsedz vecmeistara unikālo devumu Latvijas teātra mākslā. 

“Praktiskā ajurvēda’’ (Āčārja  Balkrišna) sniedz ieteikumus veselīgai dzīvei. “Modernā medicīna dara brīnumus, tomēr visā pasaulē nemitīgi pieaug arī interese par senajām mācībām, kas gadsimtiem ilgi cilvēkiem palīdzējušas saglabāt un nostiprināt veselību. Viena no pašām iedarbīgākajām, pilnīgākajām mācībām ir Indijas tradicionālā medicīna – Ājurvēda,” norādīts grāmatas anotācijā.

Daiļliteratūras jaunumu klāstā, ir, piemēram, Jūlijas Jakovļevas detektīvs “Mednieks tieši virsū skrien”,  kurā darbība notiek Staļina laika Ļeņingradā, 1930. gadā. 

“Vēl ir arī citas jaunās grāmatas. Mīļi aicinu apmeklēt bibliotēku!” teic I. Rozīte.

Novados