Smiltenes novada dejotāji meistarklasēs apgūst jaunākās tendences

Jau trīs gadus Smiltenes novadā darbojas mūsdienu deju studija “Kristāls”. Tās enerģiskā vadītāja Kristiāna Vincjuna regulāri apmeklē kursus un seminārus, lai neizietu no aprites un savus dejotājus padarītu vēl konkurētspējīgākus sacensībās. Taču dejošana nesastāv tikai no konkursiem un sacensībām, tā izmaina dzīvi.

Nedēļas garumā “Kristāla” vadītāja Blomes tautas namā rīkoja dažādu mūsdienu deju meistarklases, kurās ikviens interesents vecumā no deviņiem gadiem varēja apgūt jaunākās deju tendences hiphopa, karsēju dejā, zumbā, laikmetīgajā, džeza dejā, kā arī kapoeiras un hoop jeb dejas ar riņķiem. 

Gan dalībnieki, gan meistarklašu vadītāja K. Vincjuna atzīst, ka šīs meistarklases domātas ne tikai dejotājiem, bet ikvienam aktīva dzīvesveida piekritējam, jo ir tik  daudz un dažādu kustību, kas šīs nedēļas laikā tika izpildītas. “Šādas meistarklases der ikvienam, jo tās iepazīstina ar deju un ļauj iepazīt ķermeni, uzlabot veselību un uzturēt sevi aktīvu. Noslēdzoties nedēļai, bija koncerts, kuru Blomes tautas namā varēja vērot ikviens. Meistarklasēs piedalījās bērni un pusaudži no Smiltenes novada un Valmieras. Vairāk šo iespēju izmantoja studijas dalībnieki,” atzīst K. Vincjuna.

Kopumā viņa vada sešas grupas. Triju gadu laikā ievērojusi, cik daudz audzēkņiem sniedz deja. “Tā paceļ pašapziņu, bērni kļūst veselīgāki, mazāk slimo, neaizraujas ar nevajadzīgām lietām, biežāk viens otram izpalīdz,” stāsta mūsdienu deju studijas “Kristāls” vadītāja.

Jaunu dalībnieku uzņemšana sāksies septembrī, bet interesenti jau šobrīd papildu informāciju var iegūt, zvanot K. Vincjunai uz 26290501. Tāpat arī zināms, ka otrā meistarklašu nedēļa notiks oktobra otrajā pusē, kurā būs iespēja apgūt urban, karsēju, latino, lady style, fitness, voug, džeza un sarīkojumu dejas un baleta pamatus. Pieteikšanās meistarklasēm jau ir sākusies.

Novados