Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Smiltenes novada dome piešķir līdzfinansējumu sešiem nevalstisko organizāciju projektiem

Smiltenes novada domes kārtējā sēdē, kas notika 30. oktobrī, deputāti apstiprināja projektu līdzfinansēšanas konkursa nevalstiskajām organizācijām rezultātus. Pašvaldības atbalstu saņems nevalstiskās organizācijas sešu dažādu projektu īstenošanai. Viens pieteikums netika atbalstīts.

No sešiem atbalstītajiem projektiem trīs iesniedza biedrība “Sabiedrība un attīstība”. Biedrības valdes priekšsēdētāja, Tautas lietišķās mākslas studijas “Smiltene” vadītāja Liene Strazdiņa laikrakstam atzīst, ka katrs no līdzfinansējumu saņēmušajiem projektiem ir ar savu stāstu un nozīmi. “Jau ilgāku laiku meklējām finansējumu studiju telpu labiekārtošanai. Beidzot mums būs liels galds, pie kā strādāt. Tas tiks izgatavots no koka pēc Vid­zemes tradīcijām. Iepriekš mums vispār nebija galda. Tiks nomainīts septiņdesmit gadu vecs skapis pret jauniem plauktiem. Būtiski, lai vide, kurā strādājam, ir sakopta un ērta. Patlaban tā ir novecojusi un nepilnīga. Otrs, pie kā mērķtiecīgi esam strādājuši, ir tautas tērpu komplektēšana. 19. gadsimta tautas tērpi ir nokomplektēti, tagad sāksim pētīt sarežģītāku posmu – 18. gadsimtu. Arī trešais projekts ir nozīmīgs, jo varēsim Smiltenē attīstīt tādu amata prasmi kā ādas apstrādi,” atklāj L. Strazdiņa.

Projektu līdzfinansēšanas 2019. gada konkursa 2. kārtas pieteikumu iesniegšanas termiņš bija 11. oktobris. Norādītajā termiņā kopumā saņemti septiņi projektu līdzfinansēšanas pieteikumi. Smiltenes novada domes izveidotā un apstiprinātā konkursa komisija veica iesniegto projektu līdzfinansēšanas pieteikumu izvērtēšanu. “Projektu konkursa mērķis ir ar līdzfinansējumu atbalstīt pašvaldības attīstības stratēģijai atbilstošas projektu idejas izglītības, kultūras, sporta, sociālo, jauniešu iniciatīvas un teritorijas labiekārtošanas jomās. Konkursam Smiltenes novada domes budžetā tika atvēlēti 6000 eiro,” informē Smiltenes novada domes Attīstības un plānošanas nodaļas projektu vadītāja Zelma Mičule.

Atbalstītie projekti

  • Projekts “Tērpi VPDK “Varis””, iesniedzējs biedrība “Lauku iedzīvotāju sadarbības apvienība “Variņi”” – piešķirts līdzfinansējums 272 eiro.
  • Projekts “Amatu skola Smiltenē – ādas apstrāde”, iesniedzējs biedrība “Sabiedrība un attīstība” – piešķirts līdzfinansējums 135 eiro.
  • Projekts “Tautas tērpu izgatavošana – iegāde 1.–2. klašu tautas deju kolektīvam “Buciņi” un jauniešu deju kolektīvam “Buki””, iesniedzējs biedrība “Buki-Buciņi” – piešķirts līdzfinansējums 491,13 eiro.
  • Projekts “Telpu iekārtojums ērtākam darbam TLMS “Smiltene””, iesniedzējs “Sabiedrība un attīstība” – piešķirts līdzfinansējums 199,65 eiro.
  • Projekts “Handicraft Festival – Transnational cooperation project”, iesniedzējs “Abulas lauku partnerība” – piešķirts daļējs līdzfinansējums 656,45 eiro.
  • Projekts “18. gs. Vidzemes tērpu komplekts kultūras izpratnei”, iesniedzējs “Sabiedrība un attīstība” – piešķirts daļējs līdzfinansējums 904,35 eiro.

Novados