Smiltenes novada pašvaldība norīko veikt analīzes darbiniekam, kuri ikdienā ir visciešākā saskarē ar iedzīvotājiem

Lai ierobežotu koronavīrusa Covid-19 izplatību un mazinātu epidemioloģiskās drošības riskus, Smiltenes novada pašvaldība izmantoja iespēju un norīkoja veikt analīzes pašvaldības darbiniekiem, kuri visvairāk ir pakļauti inficēšanās riskam.

Latvijā tiek atklāti arī asimptomātiskie Covid-19 gadījumiem, kas nozīmē, ka cilvēks neizjūt nekādus slimības simptomus, tikai testēšanas laikā atklājas, ka cilvēks ir Covid-19 pozitīvs. Kā skaidro Slimību profilakses un kontroles centrs (SPKC), asimptomātisku gadījumu uzskaites pasaulē nav, taču ir zināms, ka 80 procentos gadījumu šī slimība norit vieglā formā un saslimušais var pat nenojaust, ka ir inficējies. Pašvaldības uzdevums ir rīkoties atbildīgi pret saviem iedzīvotājiem, lai izslēgtu šādus inficēšanas riskus savās iestādēs.

Ārkārtējās situācijas laikā Smiltenes novada Sociālā dienesta un Pašvaldības policijas darbiniekiem darba apjoms ir vairākkārt pieaudzis, kā arī,  pildot savus darba pienākumus, ikdienā ir visciešākais kontakts ar iedzīvotājiem, tāpēc, lai mazinātu riskus, ka kāds no darbiniekiem, pašam nezinot, ir inficējies ar Covid-19, trešdien, 13.maijā, ir veiktas analīzes visiem šiem darbiniekiem. Saņemtie rezultāti ir negatīvi. Tāpat ir pieņemts lēmums ņemt vēra arī Veselības ministrijas norādījumus un veikt Covid-19 testus novada pirmsskolas izglītības iestāžu darbiniekiem, kur iestādes šos procesu ir uzsākušas organizēt. 

Smiltenes novadā reģistrētais ar Covid-19 saslimšanas gadījumu skaits ir pieaudzis līdz 12 cilvēkiem (dati uz 18.05.2010., tajos atspoguļoti visi saslimšanas gadījumi, t.sk. izveseļojušās personas). Neskatoties uz to, ka vairāki ierobežojumi ir mazināti, obligāts nosacījums paliek nemainīgs –  ir jāturpina ievērot visi drošības un higiēnas pasākumi –  vismaz divu metru distance publiskās vietās, lietot aizsarglīdzekļus, mazgāt rokas un slimam nedoties uz savu darba vietu,  izglītības iestādi vai publiskām vietām.

Aicinām ikvienu sabiedrības locekli atbildīgi izturēties pret noteiktiem ārkārtējās situācijas ierobežojumiem, rūpēties par savu un citu drošību!

Novados